26 січня - прикмети і заборони дня26 січня за  в православним  календарем — день пам’яті святих Єрмила і Стратоніка. Жили вони на початку IV століття під час правління імператора Ліцинія, який був відомий своїми гоніннями на християн. Він проголосив, що буде видавати нагороду кожному, хто вкаже йому на християнина. Так був схоплений Єрмил, який був дияконом. Ліциній спочатку запропонував йому служити язичницьким богам. Але той відмовився.

Помістили тоді Єрмила до темниці на 3 дні. Потім відпустили, щоб знову озвучити свою пропозицію. Єрмил знову не погодився. Тоді його жорсткого катували. Стратонік працював у цій темниці, був другом Єрмила і таємним християнином. Бачачи муки диякона, він гірко заплакав, чим видав себе. Імператор дізнався, що вони друзі, і наказав втопити обох у річці. На честь святого Єрмила 26 січня святкують народне свято — Єрмилів день.

ПРИКМЕТИ ДНЯ

  • чути тріск дерев у лісі — будуть затяжні морози;
  • кішка потягується і спить животом доверху — чекайте на потепління;
  • собака згорнулася калачиком — до похолодання;
  • коло навколо місяця — скоро розпочнеться хуртовина.

ЗАБОРОНИ ДНЯ

Цього дня заборонено ображати домашніх тварин. Якщо буде можливість, потрібно нагодувати бездомну кішку чи собаку. Не базікайте зайвого і не сваріться.

Читайте також: У Полтаві відбудеться зустріч із українською письменницею та кінорежисеркою Іриною Цілик

За матеріалами відкритих джерел

Фото Оксани ДорошенкоAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW