Шахрайство з елементами ілюзіону: криворіжець через інтернет купував срібні колекційні монети, а на пошті підміняв їх на 50 копійокУ Кривому Розі чоловік через інтернет купував колекційні моменти. На поштовому відділені чоловік замінював колекційну монету на 50 копійок і відправляв назад продавцю, нібито незадоволений товаром.

Про це 0564.ua стало відомо з вироку Жовтневого райсуду в Єдиному реєстрі судових рішень.

З матеріалів справи відомо, що в січні 2022 року чоловік, не маючи постійного місця роботи та маючи фінансові проблеми, вирішив зайнятись "бізнесом". Для цього він зареєстрував аккаунт на платформі оголошень з фейковим ім'ям. Чоловік знаходив в інтернеті оголошення про продаж колекційних монет і замовляв їх за умови оплати товару після доставки.

Для того, щоб його не викрили, він використовував паспорт, зареєстрований на іншу особу.

При огляді товару, чоловік непомітно замінював колекційну срібну монету на звичайні 50 копійок, і, роблячі вигляд що його не влаштував товар, відправляв його назад продавцю. 

Таким способом криворіжцю вдалось ошукати 5 продавців, які йому надіслали різні колекційні монети. Задля того, щоб чоловіка не викрили, він отримував замовлення в різних частинах міста.

Своїми діями він завдав матеріальних збитків громадянам на суму 5899 гривень.

В підготовчому судовому засіданні сторона обвинувачення та сторона захисту заявили клопотання про затвердження угоди про визнання винуватості та постановлення вирок на підставі угоди.

Суд визнав чоловіка винним за частиною 3 статті 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство) та призначив йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. 

Водночас його звільнили від відбування покарання за умови, що протягом випробувального терміну (2 роки) він не вчинить нового кримінального злочину.

Тепер засудженому доведеться періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, де повідомляти про зміну місця проживання, роботи чи навчання. Також він не зможе виїхати за межі України без погодження із зазначеним органом.

Суд постановив віддати монети правовласникам. За декілька експертиз чоловік сплатить 3209,26 гривень в дохід держави.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW