У Міністерстві реінтеграції зазначають, що все частіше громадяни, чиє житло пошкоджене внаслідок ведення бойових дій, звертаються зі скаргами. Обумовлено це тим, що органи соціального захисту почали відмовляти таким людям у призначенні фінансової допомоги на проживання. Аргументом є те, що житло лише пошкоджене, а не зруйноване повністю.
Представники влади стверджують, що такі відмови є неправомірними, оскільки, згідно прийнятої постанови, на виплати можуть розраховувати всі переселенці, чиє житло було пошкоджене або зруйноване внаслідок агресії з боку росії.
Тобто їм має виплачуватись фінансова допомога, як і ВПО, які перемістилися з окупованих територій або територій, де ведуться активні бойові дії.
Аби отримати виплати, громадянам треба звернутися до органів місцевого самоврядування за місцем фактичного проживання та надати документальне підтвердження факту того, що їхнє нерухоме майно було знищене або зруйноване під час ведення бойових дій, спричинених російською агресією.
Саме такий порядок визначається постановою № 332, затвердженою Урядом 20 березня 2022 року.
Постанова чітко встановлює, що право на виплати мають усі ВПО, житло яких було пошкоджене. При цьому ступінь пошкодження житла не має значення. Підставою для нарахування виплат є наявність відповідної довідки від місцевої влади, – говорять у Міністерстві реінтеграції.
Також внутрішньо переміщені особи можуть отримати тимчасове житло. Для цього треба стати в чергу.
Громадянам треба до уповноважених органів місцевого самоврядування за місцем фактичного проживання подати заяву з проханням взяти їх на облік як осіб, які мають потребу в тимчасовому житлі, та подати пакет документів. Або ж за ВПО це може зробити уповноважена особа, яка має завірену письмову довіреність.
Внутрішньо переміщені українці мають разом із заявою подати ряд документів.
Розмір приміщення, яке може бути надано для проживання ВПО, розраховується за принципом: 6 квадратних метрів на одного члена родини, який буде там проживати (може бути більше, але не менше).
Рішення, щодо взяття ВПО на такий облік приймається уповноваженим органом місцевого самоврядування протягом одного робочого дня.