12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечірРіздво - чи не найголовніша з подій у християнському святковому календарі.

Частина українців обрали для святкування дату з 25-го на 26 грудня, а частина відзначає Різдво у ніч з 6-го на 7-ме січня.

Ця релігійна подія супроводжується величезною кількістю як церковних, так і народних обрядів і традицій. Однією з головних є святкова вечеря, коли вся родина нарешті збирається за одним столом та приступає до трапези з 12 традиційних пісних страв. Така їх кількість символізує 12 апостолів, учнів Христа.

Свята вечеря починається після того, як на небі зійде перша зірка й має ряд обмежень. Які саме страви мають бути на святковому столі, читайте далі.

1. Кутя

Перша і найголовніша страва, яка має бути на різдвяному столі. Кутю готують з цілої пшениці, додаючи мед, мак, горіхи, сухофрукти тощо. Інколи, замість традиційної пшениці, використовують ячмінь або пшоно. Також перед початком трапези усі присутні за столом мають з'їсти трохи куті й саме з цього розпочати святу вечерю.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-1

2. Хліб

Ідеальним варіантом буде, якщо хліб господиня дому спече власноруч.

Традиційно, такий хліб ставлять на святковий стіл поруч із часником і горохом. Наші предки вірили, що різдвяна паляниця символізує хороший майбутній врожай та багатство. Горох також вважався символом достатку, а часник мав відганяти у цю особливу ніч нечисту силу.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-2

3. Борщ

Важливою умовою є те, що всі страви на Різдво мають бути пісними. В борщ не виняток. Інколи господині заміняють його на капусняк, що теж цілком допустимо. Або ж подають також грибну юшку. За народними традиціями, червоний колір борщу є символом пролитої царем Іродом крові невинних жертв.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-3

4. Голубці

Голубці теж мають бути без м'яса. У різних регіонах країни для цієї пісної страви використовують різну начинку: рис або гречку з овочами, гриби й навіть поєднання гречки з картоплею. Такі голубці мають неперевершений і дуже насичений смак.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-4

5. Картопля або будь-який інший гарнір

Зазвичай, функцію гарніру на різдвяному столі виконувала тушкована картопля з овочами. Це було пов'язано з тим, що вона була найбільш доступним варіантом для наших пращурів, що, звісно, ніяк не відміняє її чудового смаку. Зараз же для цього ви можете обрати будь-який інший варіант гарніру, який подобається саме вам.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-5

6. Соління

Під час святкового застілля обов'язково треба було з'їсти солоний огірочок або помідор, а також наїстись маринованих грибів чи квашеної капусти. Це пов'язано не тільки з їхніми прекрасними смаковими якостями, а й з тим, що раніше зберегти взимку деякі овочі можна були лише таким способом.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-6

7. Салати

Вони, ясна річ, теж мають бути пісними. Тому мова йде здебільшого про овочеві салати. Так, наприклад, часто на столі можна побачити вінегрет. Зараз же знайти взимку свіжі овочі не є такою серйозною проблемою, а тому ви можете дати волю своїй фантазії.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-7

8. Гриби

Гриби можуть мати будь-який вигляд: мариновані, тушковані, запечені або у складі підливи. Будь-який варіант на святковому столі буде більш ніж доречним. Ви можете обрати те, що буде до смаку саме вам і дати волю своїй фантазії, адже цей інгредієнт може стати основою для величезної кількості різноманітних страв.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-8

9. Риба

Оскільки м'ясо в піст їсти не можна, альтернативним варіантом є приготувати страви з риби. Їх також можна подавати в будь-якому варіанті. Ви можете запекти рибу, зафарширувати, посолити, замаринувати, додати її в салат або приготувати заливне. Якщо ви хочете приготувати до різдвяного столу щось незвичайне, можете без вагань поекспериментувати саме з рибою.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-9

10. Пампушки

Традиційна українська випічка, яку й зараз обожнює величезна кількість людей. Традиційно їх подають без начинки й з часником. Проте, за бажанням, ви можете покласти всередину пампушок картоплю, капусту, горох або зелень.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-10

11. Вареники

Невід'ємний атрибут свята - вареники на столі. Варто обрати ту начинку, яка вам подобається найбільше: картоплю, капусту, горох тощо. До речі, зпраз навіть узимку можна приготувати їх з вишнями. Або ж традиційно подати із засмажкою з цибулі та моркви.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-11

12. Узвар

Останньою обов'язковою стравою на різдвяному столі має бути узвар - традиційний компот із сухофруктів з медом або цукром. Готуючи його до свята, варто врахувати, що узвару треба настоятись хоч декілька годин перед подачею, а тому зварити його слід як мінімум за 5-6 годин до початку вечері. Крім того, пити узвар треба холодним.

12 традиційних різдвяних страв: що обов'язково має бути на кожному столі у святвечір, фото-12

Читайте також: Як зберегти хліб свіжим до 3 тижнів: поради експертів

Викиньте ці рослини, якщо плануєте завести собаку або кішку: вони дуже отруйні для домашніх тварин

Дисципліна та внутрішній стрижень: астрологи назвали знаки Зодіаку із залізною волею та стальними нервамиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW