"Це слово не можна називати, коли на вас вийдуть шахраї": злочинці масово дурять українців, аналітик надав порадуВ Україні шахраї за допомогою телефонних дзвінків намагаються оволодіти особистою інформацією клієнтів банків.

Як інформує "OBOZREVATEL", по телефону ніколи не можна називати особисті дані, номер картки, пароль, код CVV.

Крім того, заборонено озвучувати кодове слово, яке ви придумали під час випуску картки.

Як розповів UBR аналітик Олександр Болтян, пройти ідентифікацію за даними паспорта можуть шахраї, якщо вкрадуть чи знайдуть документ. Але знати відповіді на контрольне запитання вони не можуть.

"Навіть якщо якимось чином станеться витік цієї інформації, то ймовірність того, що ваші гроші перекажуть без вас, все ще низька, тому що тепер для підтвердження переказів є ще й SMS-захист.

Після рішення про переказ грошей вам мають надіслати SMS-пароль, який ви також озвучуватимете, зателефонувавши в контактний центр. Зазначимо, що кодове слово потрібно, щоб співробітник банку міг визначити особистість клієнта і не помилитися", – розповів фінансовий аналітик.

Є низка операцій, які часом необхідно провести по телефону, щоб не їхати у відділення.

Серед них запит балансу, уточнення дати чергового платежу, запит залишку заборгованості, грошовий переказ, дистанційне блокування/розблокування картки під час крадіжки, втрати та ін.

"Те, що потрібно запам'ятати у підсумку: говорити кодове слово можна тільки в тому випадку, якщо ви зателефонували до контактного центру свого банку, а не вам зателефонували з банку.

Навіть якщо вам зателефонували та ставлять запитання про особисті дані банківської картки, запитайте ім'я співробітника і зателефонуйте у банк самі", – радить Олександр Болтян.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW