Яким буде новий тариф на воду у Чернівцях з 1 січняЧернівціводоканал оголосив, що з 1 січня для споживачів трохи підвищиться тариф на водопостачання та водовідведення.

НКРЄ на засідання 27 грудня ухвалила рішення про підняття тарифів на водопостачання та водовідведення в Україні з 1 січня 2023 року.

Сьогодні гендиректор Чернівціводоканалу Андрій Колесник розповів, яким буде новий тариф у Чернівцях, та що вплинуло на його формування.

Відтак, за його словами, Держава прийняла необґрунтований новий тариф. На перше півріччя у тарифі враховували вартість електроенергії та амортизацію (поточний ремонт). Не враховували зростання цін на реагенти, паливо-мастильні матеріали та збільшення зарплати.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Новий тариф на водопостачання - 19,092 грн за куб.

Новий тариф на водовідведення (каналізація) - 9,18 грн.

Загальна сума нового тарифу - 28,27 грн.

Попередній тариф - 27,91 грн.

Тобто тариф підвищиться на 1,29%.

Вранці водоканал повідомляв про значно вищий новий тариф - 30,6 грн. Але, як пояснив Андрій Колесник, це те, що водоканал мав на вчорашній день. Тобто до НКРЄ подавали одну суму, а затвердили зовсім іншу.

В дійсному тарифі водовідведення - 9,99 грн. Тобто НКРЄ вилучає у водоканалу 8,16%. Ця сума вилучається через те, що підприємство не виконало зобов’язання в рамках минулої інвестиційної програми. Перевірка діяльності водоканалу у 2021 році показала, що з 2016 по 2020 рік підприємство не виконало в системі водовідведення робіт на суму близько 41 млн грн. Але чому саме зобов’язання не були виконані - із цим питанням директор водоканалу радить звертатися до минулого керівництва.

На друге півріччя 2023 року тариф знову буде коригуватись.

Читайте також:

  • Скільки води втратив Чернівціводоканал за 2022 рік
  • У Чернівцях водоканал мінятиме 15 м сторічної австрійської труби
  • Поривів має стати менше - Чернівці реконструюватимуть водне господарство за німецький грант

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW