На Полтавщині створили Центр реабілітаційної медицини в обласній клінічній лікарніНезважаючи на воєнний стан, медицина була, є і буде пріоритетом області. Тим більш, що з огляду на кількість переселенців навантаження на наших медиків суттєво зросло.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін на річній підсумковій пресконференції.

«За цей час було надано медичну допомогу 163 тисячам переселенців, а 200 медиків із зони бойових дій влаштувалися у нас на роботу, – розповів начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін у ході підсумкової річної пересконференції. – І з гарних новин – у нас народилося понад 5 тисяч малюків – майже стільки ж, скільки й у мирний час. Прийняли вже другу «харківську» трійню. Тобто життя триває і як би ворог не хотів нас зламати, ми одружуємося, народжуємо, і просто живемо».

В області й надалі планують модернізувати медичну галузь. Нині усі лікарні забезпечені альтернативним живленням. Так, в грудні в день масованого обстрілу і попри проблеми зі світлом лікарі провели унікальну операцію на серці. Оперували полтавські кардіохірурги разом із київськими фахівцями Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова.

«У Полтаві створили Центр реабілітаційної медицини в обласній клінічній лікарні, для якого закупили обладнання на 60 млн грн, – розповів Дмитро Лунін. – Такого обладнання немає в жодній комунальній лікарні країни: це і роботизований ортез із біговою доріжкою, програмований екзоскелет, різні інтерактивні системи реабілітації. Унікальність центру в тому, що він надавіатиме допомогу не тільки для поранених, а й жертвам ДТП, пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями».

В Полтаві створено унікальний евакуаційний автобус на 9 лежачих місць для поранених військових і цивільних. Він оснащений дихальним апаратом, інфузоматом, ношами, монітором пацієнта, дефібрилятором, забезпечений киснем. Таке авто дуже важливе для прифронтової області.

За цей рік надійшло чимало медичної допомоги від міжнародних партнерів та держави. Загалом область отримала понад 4,6 млн одиниць ліків, виробів медичного призначення (вистачить на 2-6 місяців в залежності від лікарського препарата та виробу), обладнання.

Читайте також: В «Укренерго» спростували фейк про скасування аварійних відключеньAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW