Інститут вивчення війни: посилення тиску з боку Росії позбавляє Лукашенка можливостей для маневруІнститут вивчення війни: посилення тиску з боку Росії позбавляє Лукашенка можливостей для маневру, фото-1

Лукашенко, схоже, зволікає з виконанням ширших вимог Путіна.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що посилення російського тиску на Білорусь погіршує поле для маневру Олександра Лукашенка в його спробах не йти на поступки Кремлю.

«Довга гра президента Росії Володимира Путіна щодо відновлення сюзеренітету над Білоруссю прогресує, незважаючи на його спроби більш активно залучити Білорусь до російського вторгнення в Україну. […] Лукашенко, схоже, зволікає з виконанням ширших вимог Путіна щодо приєднання білоруських сил до вторгнення в Україну, йдучи на менші поступки, від яких він відмовлявся роками», – зазначається у звіті ISW .

Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що управління переданими Росією в Білорусь ракетними комплексами С-400 будуть здійснювати російські військові, ймовірно, з російсько-білоруського навчального центру в Гродно.

Водночас у звіті Інституту вивчення війни вкотре зазначається, що нова атака Росії з території Білорусі поки малоймовірна.

Командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв , який відповідає за північний оперативний напрямок, заявив про посилення військової загрози з боку Білорусі.

«Зараз на території Білорусі зосереджена 2-га мотострілецька дивізія 1-ї танкової армії, а також підрозділи, озброєні ракетними комплексами «Іскандер», які призначені для ураження цілей на території України. Зараз цього потенціалу достатньо для створення загрози Україні та проведення тактичних дій», – зазначив Сергій Наєв.

16 грудня міністр оборони України Олексій Резніков , міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявили про можливий повторний напад Росії на Київ, у тому числі з Білорусі.

Генштаб України збільшить своє угруповання у разі значного збільшення сил у Білорусі

В Україні заявили про посилення військової загрози з боку Білорусі: концентрація військ достатня для тактичних дій.

Командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв, який відповідає за північний оперативний напрямок, заявив про посилення військової загрози з боку Білорусі.

«Зараз на території Білорусі зосереджена 2-га мотострілецька дивізія 1-ї танкової армії, а також підрозділи, озброєні ракетними комплексами «Іскандер», які призначені для ураження цілей на території України. Цього потенціалу зараз достатньо, щоб створити загрозу Україні та проводити тактичні дії», – зазначив Сергій Наєв.

За його словами, зараз Росія тренує свої літаки-цілевказівники та літаки-перехоплювачі балістичних ракет “Кінжал” у повітряному просторі Білорусі для уточнення визначених ними цілей для ударів по Україні.

«Ми вживаємо всіх заходів для зниження цього рівня загрози. Водночас ми уважно стежимо за зброєю, яка передається з Росії, і проводимо відповідний аналіз. Рівень військової загрози зростає, але ми вживаємо адекватних заходів. Крім того, Генштаб передбачає розширення угруповання у разі значного нарощування сил з протилежного боку», – підкреслив Сергій Наєв.

16 грудня міністр оборони України Олексій Резніков , міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявили про можливий повторний напад Росії на Київ, у тому числі з Білорусі.

Матеріал опублікований за темою:

  • Інститут вивчення війни: Шойгу прилетів до Мінська тиснути на Білорусь, щоб вона брала більшу участь у війні
  • Російські військові проведуть батальйонні тактичні навчання в Білорусі
  • Інститут вивчення війни: Білорусь не припинить підтримувати Росію у війні проти України, але не посилатиме свою армію


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW