Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до ПрезидентаЗупинити знищення місцевого самоврядування. Із такою заявою звернулися депутати Чернігівської міської ради до Президента України 8 грудня під час позачергового засідання 25-ї сесії.

— Сьогодні я пропоную ухвалити звернення до Президента України, як гаранта дотримання Конституції нашої держави. Сьогодні, поки вся країна воює за свободу та демократію, чиновники з Києва роблять все, щоб знищити свободу і демократію та займаються руйнівною політичною війною. Чи наближує ця політична війна нашу перемогу? Чи робить країну сильнішою перед викликами? Однозначно, що ні.

В силах Президента України зупинити знищення місцевого самоврядування та зберегти обличчя влади в очах міжнародних партнерів України. А головне — в очах українського народу, — пояснив важливість зверненняОлександр Ломако.

Підставою для цього звернення стало рішення Яворівського районного суду Львівської області від 7 грудня 2022 року, про позбавлення терміном на рік міського голову Чернігова Владислава Атрошенка його законного права обіймати посаду міського голови.

Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до Президента, фото-1

— Як і ви, я шокований рішенням Яворівського суду Львова. Чи вірить хоч хтось, що ухвалу про відсторонення міського голови Чернігова від керування містом суддя ухвалив без політичного тиску згори? Я також не вірю.

З юридичної точки зору це рішення нікчемне. З політичної точки зору суддя не міг ухвалити таке рішення без вказівки зверху. А з людської точки зору — це плювок влади в обличчя чернігівців.

Символічно, що таке рішення ухвалили на День місцевого самоврядування. Це демонстрація ставлення центральної влади і до місцевого самоврядування і до демократії. В той час, коли українці воюють не лише за державність, а і за цінності, центральна влада веде такі ганебні політичні ігрища, — сказав Ломако. — Через те, що водій міського голови виїхав на особистому автомобілі дружини Владислава Атрошенка за кордон суд приймає рішення відсторонити міського голову від управління містом! Цікава причина, нічого не скажеш. Я вам скажу наступне. Соромно шукати якісь порушення в питаннях, які стосуються безпеки родини та перших днів війни.

Рішення Яворівського суду перекреслило волю майже 80% виборців, які підтримали Владислава Атрошенка у 2020-му і вдруге переобрали міським головою, йшлося під час засідання сесії

Ефективність і спроможність місцевого самоврядування випробувала широкомасштабна війна, коли очільники залишилися зі своїми громадами і організували їх функціонування. Так, як це було і в Чернігові, коли міський голова керував містом в умовах його оперативного оточення і щоденних обстрілів. А після вигнання військовими російського окупанта з чернігівської землі місцева влада взялася за відбудову розбитої критичної інфраструктури, приватного житла та підвищення обороноздатності Чернігова.

— Дозволю собі процитувати Президента України Володимира Зеленського. Вчора він заявив: «Поки росіяни думали, що голови громад і місцеві ради чекатимуть на команди зверху, вони в критичних умовах брали владу в свої руки і рятували свої громади. Часто зі зброєю в руках. Часто в окупації. Часто в неможливих умовах. Вони роблять це й зараз»

Дуже правильні слова та вірна оцінка діям місцевої влади на початковому етапі війни. Тільки вони розходяться з діями чиновників центральної влади. Адже, повторюся, ніхто в країні не повірить, що без тиску з Банкової районний суд у Львові вирішив відсторонити від посади обраного понад трьома чвертями виборців міського голови. Це як взагалі?, — поставив риторичне питання під час засідання секретар міськради.

Владислав Атрошенко оскаржуватиме рішення в суді

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко ще вчора, 7 грудня, записав відеозвернення до Президента в якому, зокрема, і повідомив, що оскаржуватиме рішення Яворівського районного суду Львівської області.

— За перебігом справи спостерігатиме не лише українська, а й міжнародна спільнота. Справедливий та неупереджений розгляд цієї справи в суді — тепер справа честі для української демократії та сприйняття нашої країни міжнародними партнерами, чия підтримка дуже важлива для нашої Перемоги.

Владислав Атрошенко не зрадив Чернігів, а чернігівці не зрадять свого міського голову. Чернігів на його боці! На боці демократії! На боці правди!, — такими словами завершив свій виступ Олександр Ломако.

Висловилися з цього питання і депутати

Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до Президента, фото-16

— Це виклик не міському голові, а виклик місту Чернігову і всім нам. В даному випадку мені хочеться поставити питання судді Яворівського суду. Пане суддя, можливо ви аналізували роботу міського голови, можливо ви були в місті під час обстрілів, можливо ви знаєте як працюють комунальні служби зараз, можливо ви це все врахували під час прийняття цього рішення?, — Наталія Малець, депутатка Чернігівської міської ради ("Рідний дім").

Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до Президента, фото-17

— Я так само, як і мої колеги, отримав дуже багато звісток стосовно цієї ситуації і не тільки з Чернігівщини. Вся культурна еліта України до мене звертається і питає, а що це таке і ви знаєте — я не знаю як це можна пояснити, — Олександр Шевчук, депутат Чернігівської міської ради ("Рідний дім").

Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до Президента, фото-18

— Зараз питання перемоги і питання максимальної згуртованості є найважливішими для українського народу. Ми і так вже перемогли, але ця перемога не буде такою швидкою, якщо ми своїми внутрішнім розбратом будемо відтягувати наші ресурси і нашу внутрішню єдність на інші питання, які другорядні. Те, що ми не можемо давати якісь корекції закону — це питання номер один: закон завжди один для всіх. Але, є питання до процедурних варіантів і тут треба їх розглядати в рамках закону і висновки робити в рамках закону, — Ірина Соломаха, депутатка Чернігівської міської ради ("Європейська Солідарність").

Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до Президента, фото-19

— Я хочу згадати ці страшні моменти кінця лютого і березня, коли наше місто вистояло завдяки повній згуртованості всіх людей різних політичних вподобань, професій, соціального статусу. І коли сьогодні ми вступаємо в цю внутрішню війну, не отримавши ще Перемоги в зовнішній, для мене це є шоком. Використання таких слів як "демократія", "місцеве самоврядування" чи мають вони місце в лексиконі українців та чернігівців після такого рішення Яворівського суду?, — Регіна Гусак, депутатка Чернігівської міської ради ("Рідний дім")

Повний текст звернення

Пресслужба Чернігівської міської радиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW