Чи зменшать українцям плату за комуналку за періоди відключень електроенергії: експерти роз'яснили ситуаціюНавіть під час війни плата за комуналку залишається обов'язковою. Але через атаки ворога деякі комунальні блага стали лише дозовано доступними для українців. Через це громадяни можуть розраховувати на зменшення сум у своїх платіжках.

Як інформує "biz.today.ua", через постійні атаки ворога на енергетику нашої країни для багатьох українців комунальні блага стали дуже дозованими.

Тепер рідко коли випадає "щастя" мати вдома одночасно, світло, газ, тепло, а також гарячу і холодну воду.

Тому багатьох українців цікавить, чи може бути їм зменшена плата за комуналку за ті години і дні, коли вони не отримували комунальних послуг.

Закон каже, що плату можуть зменшити. Принаймні, урядову постанову №151, якою передбачений перерахунок плати за комуналку у разі неякісних комунальних послуг, ніхто не скасовував.

Щодо оплати тих послуг, на які встановлено лічильники, то тут загалом усе ясно: споживач платить за стільки, скільки зафіксував лічильник.

Зокрема це стосується електроенергії, яка в Україні стовідсотково обліковується квартирними лічильниками.

Крім того, в більшості квартир встановлені лічильники газу і холодної води. Та все ж вони є не скрізь. Тому тут можливі варіанти.

Газ

Якщо в квартирі немає газового лічильника, то споживання газу домогосподарству рахують за відповідним нормативами. І якщо в якісь дні газопостачання було відсутнє, то плату за газ мусять зменшити з урахуванням цих днів.

Стало відомо, чи зменшать українцям плату за комуналку за періоди відключень

Стало відомо, чи зменшать українцям плату за комуналку за періоди відключень

Вода

Відповідно до встановлених правил, допустима тривалість часу, упродовж якої українці можуть залишатись без водопостачання – 6 годин на добу. Якщо води немає понад 6 годин на добу, то суму в платіжці за воду мають зменшити на 3,3%. Причому таке зменшення на 3,3% передбачено не за місяць загалом, а за кожний день, в який водопостачання було відсутнє довше 6 годин. Наприклад, якщо води не було три дні, то плата за воду має бути зменшена майже на 10%.

Опалення

Українців попередили, що цього опалювального сезону температура в приміщеннях буде на два градуси нижчою. Але нормативи на послуги опалення залишилися незмінними. Отже громадяни мають право претендувати на перерахунок сум у платіжках. Якщо температура в приміщенні нижча за 18 градусів, то можна претендувати на зниження суми платежу на 3,3% за кожну "холодну" добу.

Гаряча вода

Вода вважається гарячою, якщо її температура становить від 50 до 75 градусів. Якщо ж її температура дорівнює від 45 до 49 градусів, то вартість такої води уже має бути нижчою на 10%, а якщо вона ще прохолодніша (від 40 до 44 градусів), то плата стає нижчою на 30%. А за "гарячу" воду, температура якої не перевищує 40 градусів, можна платити як за холодну.

Таким чином, українці мають право на перерахунок плати за комуналку у разі відсутності або неналежної якості комунальних послуг.

Інша справа, що нерідко довести гіршу якість буває непросто. Та й війна напевно внесе свої корективи.

Отже, реально можна буде розраховувати на зменшення платні лише відповідно до показань лічильників.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW