У ПЦУ пояснили, коли цьогоріч українці святкуватимуть МиколаяСвято Миколая цьогоріч в Україні відзначатимуть, як і завжди, 19 грудня. Про це розповіли у Православній Церкві України.

“Багато вірян нині цікавляться, у який день цьогоріч відзначатимемо свято на честь святителя Миколая Чудотворця: 6 чи 19 грудня? Коротка відповідь проста: 19 грудня”, — зазначили у ПЦУ.

Там пояснили, що не було ухвалене рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває. Тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються тими ж, що і минулого року:

  • 19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
  • 7 січня – Різдво Христове
  • 14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
  • 19 січня – свято Хрещення Господнього.

“Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та суспільний запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за чином свята Різдва Христового може бути звершене 25 грудня”, — йдеться у повідомленні.

Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля і громади.

“Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою можливістю прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня”, — пояснили у ПЦУ.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письмова інформація про число його учасників. Ця інформація вивчатиметься при розгляді реальної церковної потреби в переході на новоюліанський календар.

Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати. А можливі календарні зміни можуть відбутися за запитом вірних, вираженим не лише у словах, але й діях, зазначили у ПЦУ.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW