Прикордонний комітет Білорусі знову заявив про збитий безпілотник на кордоні з Україною



Прикордонний комітет Білорусі знову заявив про збитий безпілотник на кордоні з Україною, фото-1

За даними прикордонного відомства Білорусі, дрон летів з українського боку.

“Чергова українська провокація: на кордоні з Україною збитий черговий безпілотник”, – йдеться в повідомленні прикордонної служби Білорусі.

За даними прикордонного відомства, безпілотник, який прямував з українського боку на територію Білорусі, був збитий прикордонниками Піни за 100 метрів від кордону.

«Свабода» звернулася до Державної прикордонної служби України з офіційним проханням прокоментувати перший інцидент, який, за словами білоруських прикордонників, стався 2 листопада в Гомельській області. Але українські прикордонники поки не відреагували.

Дрон, фото якого опублікував Держприкордонкомітет Білорусі, схожий на дрон китайського виробництва DJI Mavic.
У грудні 2021 року Держприкордонслужба повідомляла , що закупила 60 безпілотників DJI Matrice 300. Вага такого дрона становить 734-743 грами.

Їх закуплено з метою здійснення прикордонного моніторингу з метою виявлення порушників у віддалених та важкодоступних ділянках кордону, а також для фото- та відеофіксації порушень та оперативного реагування на них.
Ці дрони можна використовувати в радіусі до 15 кілометрів від оператора вдень і вночі.

Згідно зі специфікаціями, ці дрони можуть працювати при температурах від 0 до 40 градусів і на невеликих відстанях.
24 квітня 2022 року компанія-виробник цих безпілотників оголосила про припинення продажів Росії та Україні через те, що обидві країни можуть використовувати їх у війні.

4 листопада білоруські прикордонники також заявили, що перехопили український безпілотник, який нібито тренувався скидати вибухівку. Прикордонний комітет Білорусі повідомив, що 2 листопада гомельські прикордонники перехопили український безпілотник за кілометр від кордону з Україною. “Безпілотник був вимушено посаджений”, – зазначається в повідомленні .

«Свобода» звернулася за коментарем до Державної прикордонної служби України, але там інцидент поки не коментують.

З початку російського вторгнення в Україну 24 лютого білоруська влада підтримала Росію, дозволивши російським військам використовувати територію країни та військову інфраструктуру, зокрема, для нанесення авіаційних і ракетних ударів по українських містах.

У Києві повідомили, що російські війська неодноразово запускали ракети та безпілотники іранського походження з військових аеродромів Білорусі.


Матеріал опублікований за темою:

  • Білорусь заявила про перехоплення українського безпілотника, який нібито тренувався скидати вибухівку
  • Ситуація на кордоні з Білоруссю "під контролем", але ЗСУ "готові до будь-якого розвитку подій" - прикордонники
  • У РНБО України пояснили, чому будують "стіну" на кордоні з Білоруссю


AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW