Через російські обстріли Хмельницька АЕС втрачала повний доступ до електромережіСитуація з ядерною безпекою та захищеністю в Україні може раптово погіршитися, підвищуючи ризик ядерної аварії.

Хмельницька атомна електростанція (ХАЕС) 16 листопада тимчасово втратила повний доступ до електромережі через військові атаки РФ. Вона була змушена вмикати дизельні генератори для резервного живлення.

Про це повідомила пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

“Підключення ХАЕС до електромережі було повністю втрачено о 18:35 за місцевим часом 15 листопада після того, як протягом двох з половиною годин через ракетні обстріли енергетичної інфраструктури країни були втрачені чотири діючі лінії електропередач. повідомили в МАГАТЕ. У цей період було зупинено два реактори станції, що призупинило подачу електроенергії домогосподарствам, заводам тощо”, – повідомила МАГАТЕ.

Відновити зовнішнє електропостачання станція змогла більше ніж через дев’ять годин – о 03:45 16 листопада. Одна з цих ліній знову була втрачена приблизно через годину та відновлена лише об 11:25. Два блоки реактора залишаються в режимі зупинки.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW