У безробітних українців є 30 днів, щоб працевлаштуватися: інакше - суспільно корисні роботи або покаранняВ Україні після початку повномасштабної війни різко зросла кількість безробітних. Їм даються стислі терміни для пошуку роботи. Якщо люди протягом 30 днів не можуть працевлаштуватися, їх залучатимуть до суспільно корисних робіт.

Як інформує "biz.tody.ua", безробітним, які виконуватимуть зазначені роботи, виплачують зарплату не нижчу за мінімальну.

Відповідне рішення було ухвалено Кабміном. Проект уряду вже реалізують у двох областях – Чернігівській та Сумській.

Люди виконують роботи з вирубування дерев для формування окопів, заготівлі дров, розбору завалів тощо.

У регіонах уже влаштували близько 500 безробітних. З ними укладають термінові трудові договори.

У Міністерстві економіки повідомили, що українці мають право відмовитися від запропонованих робіт, оскільки згідно із законом заборонено використання примусової праці.

Водночас у період військового стану така відмова означатиме зняття з реєстрації в центрі зайнятості та скасування нарахування виплат з безробіття.

Винятки становлять випадки, коли людина не може виконувати певної роботи за станом здоров'я. Необхідно пред'явити відповідний висновок лікаря.

Безробітних залучають до суспільно корисних робіт: названо покарання для українців, котрі відмовляться

Безробітних залучають до суспільно корисних робіт: названо покарання для українців, котрі відмовляться

У відомстві зазначили, що найчастіше йдеться не завжди про важку фізичну працю. Безробітних залучають до фасування гуманітарної допомоги, плетіння маскувальних сіток, приготування їжі військовослужбовцям.

Заробітні плати також не завжди мінімальні – вони можуть бути збільшені за рахунок коштів із регіональних бюджетів.

Нагадаємо про можливість запровадження трудової мобілізації. У Верховній Раді повідомили, кого та на які роботи можуть призвати у воєнний період.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW