Події в Україні можуть призвести до другої «Фукусіми»На Запорізькій АЕС висока небезпека атомної аварії

На Запорізькій АЕС висока небезпека атомної аварії, ситуація з кожним тижнем лише погіршується. Про це заявив голова «Енергоатому» Петро Котін в інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF, інформує DW.

Котін вважає, що тривалі перебої з електроживленням станції можуть призвести до другої «Фукусіми».

«Окупанти, серед іншого, пошкодили адміністративну будівлю, навчальний центр та один із блоків АЕС, вони складують обладнання та вантажівки, що створює високу загрозу пожежі. Ніхто не знає, що зберігається у цих вантажівках», – вказав Котін.

За його словами, співробітники Запорізької АЕС зазнають сильного тиску. «Зараз персонал намагаються змусити підписати з Росією трудові договори. У персоналу є вибір – або підписати ці договори, або зазнати побиття і тортур», – сказав він, додавши, що близько ста людей було затримано, і ніхто не знає, що з ними сталося. «Людям заборонено залишати межі АЕС», – пояснив Котін.

На його думку, на Запорізькій АЕС зберігається найвища загроза атомної аварії. Він зазначив, що така аварія ледь не сталася вже тричі. Котін пояснив це тим, що ЗАЕС залежить від електроживлення. Під час зупинки системи охолодження починається розплавлення паливних стрижнів реакторів. Котін порівняв це з атомною катастрофою на японській АЕС «Фукусіма», де система електроживлення була зруйнована цунамі, і за три години почалося розплавлення стрижнів.

Відзначимо, що аварія на АЕС у префектурі Фукусіма (2011) – радіаційна аварія, яка за заявою японських авторитетних осіб має 7-й рівень за шкалою INES, з локальними наслідками. Виникла внаслідок найдужчого за час спостереження землетрусу в Японії.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW