"З'явився новий маршрут для евакуації", - мер МелітополяНа російському блокпосту у Василівці вже понад два тижні (з 27 вересня) почала скупчуватись черга бажаючих виїхати з тимчасово окупованої території. Було 1200 авто та 6000 мешканців, наразі більше ніж 1000 авто і більше 4000 мешканців. Кількість авто та людей зменшилось не тому що окупанти випустили, а тому, що люди не можуть чекати і їдуть. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ сказав міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Він зазначив, що зараз з'явився новий маршрут для евакуації через Мелітополь-Бердянськ-Маріуполь-Новоазовськ.

"Вже ми маємо приклади, коли наші мешканці можуть користуватись цим маршрутом", - сказав Федоров і додав, що більше деталей про цей маршрут повідомить трошки пізніше. 

Раніше через лінію розмежування у Василівці щоденно могло виїхати більше 1000 мешканців з усіх тимчасово окупованих територій Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької областей. Наразі такої можливості немає, бо окупанти випускають лише 20-30 машин. Більше того, є дні, коли взагалі не випускають. Наприклад минулу суботу та неділю вони оголосили вихідними.

"І правила постійно нові: чи то треба перепустку оформити, чи в реєстрі зявитися, чи 300 доларів заплатити, чи здати партизанів", - сказав він.

Федоров також повідомив, що люди, які отримали російські паспорти також не можуть виїхати. Чоловік одразу розвертають до військкомату або комендатури. 

Ситуацію в Мелітополі він охарактеризував як терор.

"Терор цивільного населення. Він поділяється на декілька складових: перше - після проведення фейкового референдуму рашисти навмисно заганяють в паніку наших мешканців, щоб вони були покірні. Через це рашисти масово проводять якісь обстріли навколо міста, проводять якісь навчання, робили навіть теракти на ринку. Продовжується примусова паспортизація. Якщо раніше не було примусової паспортизації на комунальних підприємствах, то зараз поставили всіх перед фактом: або паспорт, або звільнення. Люди звільняються", - сказав мер.

Щодо опалювального сезону, то завтра, 15 жовтня, він не розпочнеться, бо немає природного газу.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW