Як українці відчули підвищення цін: на що зросли витратиУкраїнці стали більше витрачати на електроніку та побутову техніку. Усе це за підсумками вересня 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба ПриватБанку.

За їхніми даними, середня вартість покупки зросла з 245 гривень (у серпні) до 261 гривні (у вересні). Кількість оплачених картками покупок зменшилася на 2,5% - збільшилися витрати, а покупки зменшилися.

У вересні помітно збільшилися витрати на електроніку - на 14,6%. Одяг і товари - на 14,5%. На ліки витрачають більше на 13,4%. Витрати на продукти зросли лише на 2,7%, при цьому витрати на продукти становлять 45% від загальних витрат українців.

На яйця витрачатимуть менше

Більшість українців шокували ціни на яйця. Перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький спробував пояснити такий стрибок ціни і дати прогноз, коли яйця подешевшають.

З вересня відновився сезонний споживчий попит, але кількість поголів'я в областях, де традиційно вирощують яєчних курей, ще не відновлено, на це знадобиться щонайменше два-три місяці. У результаті на ринку пропозиція яєць знизилася, що спровокувало стрибок цін.

Чиновник прогнозує зниження і стабілізацію цін уже на кінець жовтня, або початок листопада.

Читайте також: Доведеться заплатити 100 тисяч: хто може отримати такий шокуючий штраф.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW