Рада призначила головою НБУ колишнього голову державного "Ощадбанку"Верховна Рада України призначила колишнього голову державного "Ощадбанку" Андрія Пишного головою Національного банку України. Рішення підтримали 290 народних депутатів.

Як повідомляє "Дзеркало тижня", президент України Володимир Зеленський вніс кандидатуру  Андрія Пишного на розгляд Верховної Ради. Пізніше Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував підтримати його кандидатуру.

Андрій Пишний народився у 1974 у Тернопільській області.  З 2003 був першим заступником голови «Ощадбанку», у 2007 перейшов до Ради національної безпеки. У 2010 працював у політичному проекті Яценюка «Фронт Змін». На парламентських виборах 2012 був заступником керівника штабу «Батьківщини», а в грудні став лідером «групи Яценюка» у фракції «Батьківщини». З 2013 став заступник голови партії ВО «Батьківщина». Під час каденції був першим заступником голови парламентського комітету з питань регламенту. З 26 березня 2014 був головою правління «Ощадбанку».

Раніше повідомлялось, що саме екскерівник «Ощадбанку» Андрій Пишний є найімовірнішим кандидатом на посаду голови Національного банку України після відставки Кирила Шевченка, який на перший погляд пішов із посади із власної волі. Пишного пов’язують з керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Цікаво, що кандидатура Андрія Пишного у якості заміни Кирилу Шевченку називалася ще рік тому. Тоді пошуком кандидатів займався голова саме голова ОП Андрій Єрмак.

Раніше Верховна Рада звільнила Кирила Шевченка з посади голови НБУ після подання ним заяви на ім’я президента про відставку «у зв’язку із станом здоров’я». Одночасно з цим САП та НАБУ спільно повідомили Кирила Шевченка про підозру у справі про зловживання керівників державного АБ «Укргазбанк», яке призвела до збитків в сумі понад 206 млн гривень.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW