Українців попередили про можливі затримки пенсій та соцвиплат: подробиціПовномасштабна війна в Україні вносить свої корективи не лише в дохідну частину бюджету, а й у необхідність переспрямування коштів за пріоритетними напрямками, зокрема військовими. Тому через конкуренцію в країні можливе затримання пенсій та соцвиплат.

Про це повідомила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

«Ми пережили складну ситуацію на початку 2022 року і впоралися з нею – пенсії та соцвиплати нараховуються та виплачуються у строк. Зокрема, ми бачимо прогнозне зростання відрахувань до Пенсійного фонду: надходження у січні-серпні становили 330 млрд грн, це на 50 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тому я впевнена, що зможемо виплачувати усі пенсії та соцдопомогу вчасно», – сказала вона.

Жолнович пояснила, що при начисленні виплат є певна пріоритетність, так звана конкуренція платіжок.

«Якщо наша платіжка приходить одночасно з платіжкою ЗСУ, то першою опрацюють платіжку ЗСУ. Тобто платіжка Мінсоцполітики чекатиме, доки зберуть гроші для військових. Але ми – другі на черзі, тому, як правило, затримки через Казначейство незначні та переважно технічні. Звичайно, повномасштабна війна вносить свої корективи не лише до дохідної частини бюджету, а й у необхідність перенаправлення коштів за пріоритетними напрямами, зокрема військовими», – розповіла вона.

Міністерка зазначила, що згідно з загальним бюджетом 2023 року 50% усіх видатків спрямовуватимуться саме на військові потреби та подолання російської агресії. Другий напрямок за розміром видатків, приблизно 35% всього бюджету, спрямовується на соціальні цілі.

Жолнович сподівається, що Мінсоцполітики зможе виплачувати всі пенсії й соцдопомогу вчасно. Також вона пообіцяла вживати заходів щодо підвищення стандартів підтримки соціально вразливих груп населення.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW