Цілком можливо, що незабаром потрібно буде перенавчатися передавати показання лічильників. Облгази можуть усунути від цієї процедури.
Усе на себе візьме "Нафтогаз". Операторів газорозподільної системи можуть посунути з ринку, поклавши всі зобов'язання на компанію.
Якщо все це втілять у життя, то газовий ринок може припинити існування. Опікуватися фінансами і технічною частиною буде Нафтогаз.
На баланс підприємства вже передали близько 10 мільйонів домогосподарств - від збанкрутілих облгазів. Ця цифра вже говорить про те, що 98% ринку збуту перейшло під одну компанію. Регіональні компанії виконують тільки газорозподільну функцію і приймають показання. Найімовірніше, і цю функцію вони виконуватимуть не довго.
Вся справа в проєкті постанови Кабміну, який з'явився на сайті НКРЕКП:
Проектом постанови передбачається внести зміни до порядку проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу в частині доповнення суб'єктів ринку природного газу, на поточні рахунки яких перераховуються кошти з поточних рахунків із спеціальним режимом використання операторів газорозподільних систем, які надходять як плата за послуги розподілу природного газу, відповідно до нормативів розподілу коштів, затверджених НКРЕКП, а саме: суб'єктом ринку природного газу, на якого покладаються спеціальні обов'язки з реалізації природного газу операторам газорозподільних систем і постачальником "останньої надії" (за періодами постачання з листопада 2021 року по лютий 2022 року), - зазначено в документі.
У документі повністю прибрали учасників газорозподільних систем, якими є облгази. Оплату за розподіл вони віддаватимуть Нафтогазу.
Для порівняння, у нинішній редакції постанови кошти від населення йдуть на рахунки операторів газорозподільних систем і поточний рахунок оператора газотранспортної системи.
Читайте також: Що робити в разі прориву ГЕС: загальні правила.
Счетчик газа