У сусідній з Тернопільщиною області мешканці вимагають звільнити вчителів, які відвідують храм МПОчільника Львівщини Максима Козицького мешканці одного із сіл закликають звільнити директора школи та вчителів, які є вірянами московського патріархату.

Староста села  Верхня Яблунька звернувся із відповідним листом до голови Львівської ОВА 12 вересня 2022 року.

Про це повідомляють у Спілці православних журналістів, передає Твоє місто.

"Просимо відповідно до рішення загальних зборів посприяти у звільненні з роботи директора Верхньояблунського УОСВ І-ІІІ ступенів та вчителів, які постійно під час повномасштабної війни України з Росією відвідували богослужіння у храмах Московського патріархату, показуючи тим самим негативний приклад учням", – йдеться у листі.

Також у документі зазначено, що протокол загальних зборів мешканців села за їхніми підписами додається.

Воднчас у Львівській єпархії УПЦ МП зазначають, що такі дії закликають до дискримінації громадян України залежно від їх релігійних переконань.

Зокрема, дії ініціатива старости є грубим порушенням Конституції України, 35 стаття якої говорить: "Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання […] Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви.
"Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова", - зауважують у єпархії.

Додамо, що храм Почаївської ікони Пресвятої Богородиці у селі Верхня Яблунька на Львівщині освятили у серпні 2021 року.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW