З початку війни в Івано-Франківськ релокувалися 8 виробництв Білорусі та РФЗ початку повномасштабної війни в Івано-Франківськ релокувалися вісім виробництв з-за кордону — Білорусі та Російської Федерації, а також 59 українських підприємств. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів голова громади Руслан Марцінків.

"Будь-яка криза, зокрема й війна, окрім біди, дає ще додаткові можливості. Сьогодні Україна цікава, Україні готові допомагати. Приходять інвестори. На виробниче об’єднання "Карпати" зайшло фінське підприємство, яке переїхало з Росії. Вони мали один із заводів у Виборгу. Ухвалили для себе рішення, що Росія — ні, Франківськ — так", — каже Марцінків.

З його слів, від початку повномасштабної війни кількість підприємств у громаді не зменшилася і навіть дещо зросла.

"Інвестори приходять. Наприклад, німці далі працюють на "Карпатах". Звісно, війна — не найкращий час для інвестицій. Перший місяць-півтора треба було переконувати, щоб ніхто не забирав свої інвестиції й не перевозив обладнання. Люди повірили, у нас жодний завод чи інвестори не пішли. Спочатку в нас було дійсно падіння, але зараз ми вийшли на той рівень і навіть залучили інші релоковані підприємства", — розповідає голова Івано-Франківської громади.

Марцінків каже, на 15 вересня в Івано-Франківськ переїхали 59 підприємств з інших регіонів України.

"Якщо взяти інвестиції, то сьогодні я знаю вісім, які вклали гроші з початку великої війни. Ми говоримо про ті підприємства, які переважно мали виробництво в Росії або Білорусі. Вони прийняли рішення не повернутися до себе, а переїхати в Україну", — каже Руслан Марцінків.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW