В обігу з'явилися старі гривні: до яких купюр слід бути уважнимиНедійсні гроші масово почали з‘являтися у терміналах самообслуговування та інших термінальних мережах. Раніше купюри були у сховищі Ощадбанку, що в Херсоні. 

Про це повідомляє редакція з посиланням на співзасновника Monobank Олега Гороховського. 

Окупанти отримали доступ до банківських сховищ і вкинули на ринок старі гривні, які були виведені з обігу. 

Це купюри номіналом у 500 грн. На фото можна побачити, що вони мають характерну чи то перфорацію, чи то позначки, які, водчевидь, зробили в банку.

В обігу з'явилися старі гривні: до яких купюр слід бути уважними, фото-1

За словами Гороховського, купюри були виведені з обігу і зберігалися у херсонському сховищі «Ощадбанку».

Він розповів, що такі купюри вже виявили в Одесі, Києві та на заході України.

Невідомі намагаються поповнити ними термінали самообслуговування iBox.

«Почалися масові випадки поповнення терміналів самообслуговування iBox та інших термінальних мереж 500 гривневими купюрами, які виведені з обігу в сховищі «Ощадбанку» в Херсоні», - розповів Гороховський.

У цьому зв'язку він попередив, що будь-які нетипові поповнення нових клієнтів iBox великими купюрами можуть затримуватись до інкасації термінала.

«Встановити їхню непридатність без візуального огляду, безпосередньо у терміналі, неможливо», - зазначив також банкір.

На це у пресслужбі Ощадбанку уже відреагували:

В Ощадбанку розповіли, що на тимчасово окупованих територіях працювало багато банківських установ. Спосіб пошкодження купюр для всіх банків встановлено регулятором. Відслідкувати те, з якої з тимчасово окупованих областей та зі сховища якого саме банку походять пошкоджені купюри, наразі практично неможливо.

Як зазначили в банку, подальша доля таких купюр і їх шлях з неконтрольованої території невідомий. Відповідні випадки розглядають правоохоронці.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW