З Одеси, Чорноморська та Південного вийшли вже 16 суден із зерном — ЗеленськийЗ початку дії «зернової угоди» з українських портів вийшли 16 суден. Вони перевезли майже півмільйона тонн агропродукції у сім країн Європи, Азії та Африки.

Про це сьогодні під час звернення повідомив президент України Володимир Зеленський.

Глава держави зазначив, що успіхи в експорті дозволили знизити гостроту продовольчої кризи, а також дали певну надію на спокій споживачам.

«У перспективі може допомогти повністю зняти продовольчу кризу з глобального порядку денного. Звичайно, якщо партнери забезпечать безпеку частини ініціативи і не допустять російських провокацій і терору на морі або проти наших портів», — підкреслив президент.

Зеленський також розповів, що за неповних два тижні з портів — Одеса, Чорноморськ та Південний — вдалося експортувати обсяг, який дорівнює всьому аграрному експорту автотранспортом за липень і більш ніж двом третинам експорту залізницею за минулий місяць.

"Це дає українцям робочі місця, приносить кошти, які необхідні для нашої посівної наступного року, а також підвищує доходи нашого державного бюджету", - додав глава держави.

23 липня росіяни атакували Одеський морський торговельний порт крилатими ракетами типу Калібр. У ньому було зерно, яке мали відправити на експорт. Ракета не потрапила до зерносховища. Попри обстріл порту, зернова угода запрацювала.

Перше судно з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Тріполі.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW