Початок навчального року для студентів та антибіотики за електронним рецептом: які зміни приніс серпень миколаївцямПротягом серпня на миколаївців чекає ряд змін.

Зокрема у студентів може розпочатися навчальний рік, а придбати антибіотики в аптеці без електронних рецептів більше не можливо. Редакція 0512.ua підготувала матеріал про серпневі зміни в Україні.

Антибіотики за електронним рецептом

З 1 серпня антибіотики в аптеках можливо придбали лише за наявності електронного рецепта.

Нововведення запрацює в межах перехідного періоду (до кінця 2022 року) в медичних установах, які працюють з електронною системою охорони здоров'я. Якщо заклад охорони здоров'я, до якого звертається пацієнт, не під'єднаний до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

Отримати електронний рецепт можна як у державних, так і приватних лікарнях. Діє даний рецепт протягом 30 днів.

Виплати військовим

У серпні збільшилися щомісячні виплати деяким військовим.

Так отримуватимуть додаткові виплати кавалери ордена "За мужність" трьох ступенів (повні два кавалери) – можуть отримувати 6 500 гривень; лицарі ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (повні лицарі) – 13 000 гривень, "Герої України" та ті, що маютьорден "Золота Зірка" – 19 500 гривень.

Старт навчального року для студентів

З серпня може розпочатися навчальний рік для студентів старших курсів.

Міністертсво освіти і науки рекомендувало керівникам закладів професійної і вищої освіти розпочати навчальний рік в Україні з 15 серпня.

Також у серпні можуть розпочати навчання студенти перших курсів навчальних закладів на основі 9 класу.

В якій формі буде проводитись навчальний процес залежатиме від ситуації з безпекою у регіоні.

Заборона на примусове стягнення боргів за комуналку

З серпня вступає в силу заборона на стягнення боргів за комунальні послуги. Варто зазначити, що дана заборона діє лише на територіях, які перебувають або перебували у зоні бойових дій, чи під тимчасовою окупацією. Заборона діятиме на час воєнного стану.

Дія воєнного стану

До 23 серпня в Україні діятиме воєнний стан, який продовжили ще в травні. Чи продовжать його ще раз, поки не відомо.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерівAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW