Перше судно з зерном, що вийшло з Одеського порту, вже пройшло інспекцію у Туреччині, - ФОТОСудно з українським зерном пройшло інспекцію Спільного координаційного центру та готово направлятися до пункту призначення. Балкер RAZONI позавчора вийшов з Одеського порту з вантажем кукурудзи та прямує до порту Триполі в Лівані.

Про це повідомили у пресслужбі Адміністрації морських портів України. 

Зазначається, що його зупинка у територіальних водах Туреччини пов’язана з черговим етапом реалізації «зернової ініціативи», що була підписана в Стамбулі, а саме огляду судна на предмет забороненого вантажу.

«Це перше судно, яке йде узгодженим з ООН та Туреччиною «зерновим коридором». Завдяки ЗСУ та портовим службам RAZONI безпечно подолало шлях до Босфору, де пройшло перевірку представникам СКЦ. На прикладі RAZONI остаточно узгоджуються і відпрацьовуються всі необхідні заходи контролю та координації між Україною та партнерами–підписантами – ООН та Туреччиною. Щодо будь-яких перевірок в українських портах чи територіальних водах, то тут наша позиція незмінна – такий контроль залишається виключно за нами. Жодних інспекційних груп, жодних оглядів третіми сторонами», - прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Паралельно відбувається прийом заявок на вхід нових суден до українських портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантаженими є 17 суден, які очікують дозволу на вихід.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW