ЄС вивчає, чи можлива конфіскація активів центробанку РФ на користь УкраїниЄвропейський комісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс вважає можливою конфіскацію з подальшим переданням Україні російських активів, які перебувають під санкціями ЄС, у тому числі активів центрального банку Росії.

Про це він сказав у четвер у Гаазі на пресконференції після завершення міжнародної конференції Ukraine Accountability Conference, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ми можемо попросити держави-члени покласти конфісковані кошти у спільний фонд, щоб допомогти Україні, щоб віддати гроші українському народові", - сказав Рейндерс.

"Й ми маємо подивитися, чи можна зробити ще більше, і спробувати подивитися, чи можливо конфіскувати активи центрального банку Росії", - додав він.

Єврокомісар нагадав, що вже було ухвалено рішення заморозити активи центрального банку Росії. 

"Це можливо робити досить тривалий період часу. Ідея, звісно, полягає в тому, щоб Росія взяла участь у реконструкції, якщо ні - то буде можливим продовжувати тримати замороженими активи центрального банку Росії. Це набагато більші гроші, ніж активи олігархів. Можливо, ми говоримо про 200-300 млрд у США та Європі", - зазначив єврокомісар.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW