«Якщо не буде водних ресурсів для охолодження ЗАЕС, то це буде загрожувати катастрофою планетарного масштабу", ЗМІДніпровська вода, пущена окупантами в Крим, – це історія не лише про величезну крадіжку, а й про серйозну загрозу для Запорізької АЕС.

Про це повідомляє Енергоатом з посиланням на ВВС, передає 061.

Україна навесні 2014 року після захоплення Криму російськими військами перекрила постачання води з Дніпра на півострів. Позиція української влади попри тиск всі роки була незмінна - жодної краплі дніпровської води до звільнення в Крим не піде

«Роками представники української влади запевняли, що пустити воду в Крим – це дуже тривалий процес, – пише ВВС. Оскільки за 8 років простою річище каналу захарастилось і потріскалось, а гідротехнічні споруди вийшли з ладу. Проте росіянам за пару тижнів після захоплення Херсонщини вдалося швидкими темпами забезпечити подачу води на півострів і здолати всі проблеми».

Щоправда, із суттєвим порушенням технологічних вимог, констатують науковці.

Щоб захищати «свою воду», якою Крим «напувають» через захоплений Північнокримський канал, війська рф суттєво укріпилися в районі Нової Каховки для утримання позицій біля цього стратегічного об'єкта. Зокрема й неподалік також тимчасово захопленої Каховської ГЕС.

Випадкове або цілеспрямоване руйнування її греблі загрожує катастрофічними наслідками, попереджає професор Михайло Яцюк. Адже знищення дамби може призвести до підтоплення навколишніх сіл і навіть Херсона нижче по Дніпру.

"Але найстрашніше не це. Найгірше, що ця гідродинамічна аварія призведе до спорожнення Каховського водосховища, а це залишить десятки населених пунктів без питного водопостачання. І ще страшніше, що там розташована Запорізька АЕС і якщо не буде водних ресурсів для її охолодження, то це вже буде загрожувати техногенною катастрофою планетарного масштабу", - зауважує науковець.

Раніше ми писали про те, що попри заяви, що електроенергія із захопленої станції в Енергодарі і надалі постачатиметься в  Україні, останні дії окупантів на Запорізькому напрямку, свідчать про наміри включити ЗАЕС у склад російської енергосистем.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram,щоб не пропустити важливі новини міста та області.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW