Шо це гримить? Як розпізнати ракету, ППО та ворожий літак за звукомВирішили нагадати вам, як розрізнити різне озброєння по звуку і що робити у кожному випадку.

Корисні поради дали в Боярському гуманітарному штабі.

— Це питання не втрачає своєї актуальності з самого першого ракетного удару росії по мирній Україні. Майже по всій Україні лунають сирени та ми кожного дня чуємо різні звуки зброї, — зазначають у повідомленні. — Нагадуємо! Коли ви почули сирену чи отримали сповіщення про повітряну тривогу — негайно пройдіть до укриття чи безпечного місця.

На Вінниччині наразі переважають звуки роботи наших систем протиповітряної оборони (ППО) та прольотів ракет. Як розпізнати що коли гримить?

Системи ППО

На що схоже?

Вибух, схожий на розрив величезної петарди чи постріл салютної установки (феєрверку). Вночі за кілька секунд до цього звуку можна побачити спалах світла.

Що це означає?

Якщо ви чуєте ці звуки, це означає, що наші захисники наносять удари по повітряним цілям ворога — літакам і ракетам.

Що робити?

Необхідно залишатися в укритті, оскільки робота ППО є нашою відповіддю на повітряну небезпеку зі сторони ворога.

Ракета

На що схоже?

Ракета летить із характерним свистом та шурхотом.

Що робити?

Якщо ви чуєте цей звук — швидко у найближче укриття.

Зазвичай перед цим звучить повітряна тривога, яку в жодному разі не можна ігнорувати. Це рятує наші життя.

Ворожий літак

Основний звук літака — гудіння в небі. І чим воно гучніше, тим ближче літак до вас. По звуки дізнатися, чи наш літак, чи ні неможливо. Не варто його виглядати, адже вороги можуть скидати бомби та ракети на мирне населення. Краще, якщо почули такий звук, переходити мерщій у безпечне місце.

Безпечними місцями в домі вважаються:

  • в кутку кімнати;
  • в передпокої чи ванній кімнаті без вікон.

Щоб вберегти собі життя, потрібно лягти вниз обличчям та зігнути руки та ноги під собою. Так у вас буде можливість після авіанальоту піднятися, навіть якщо закидає уламками. Також потрібно заплющити очі (щоб туди нічого не потрапило) і розтулити рот (для уникнення баротравми).

Про звуки реактивні системи залпового вогню та артилерії дізнавайтеся у наступній інфографіці:

Джерело: 20 хвилинAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW