У МОЗ розвінчали міфи про надання домедичної допомоги у разі опіків й укусів змій та павуківВ умовах повномасштабної війни надзвичайно важливо вміти правильно надавати домедичну допомогу. Вчасна та відповідна реакція є вирішальною для порятунку людини.

На жаль, в екстрених ситуаціях людина може стати абсолютно безпорадною й не знати, що робити, або надавати допомогу, спираючись на помилкові знання та інтернет-поради, які не завжди є коректними.

У Міністерстві охорони здоров’я розвінчали міфи щодо надання домедичної допомоги у разі укусів змій і павуків, а також у випадку опіків.

Міф № 1. У разі укусу змії обов’язково треба накладати джгут.

Правда. Накладати джгут – небезпечно. Достатньо знерухомити частину тіла, на якій знаходиться місце укусу. Річ у тому, що під час руху скорочуються м’язи й покращується кровопостачання, тому і зміїна отрута може швидко розповсюдитися кровотоком.

Зверху, для звуження судин, до місця укусу можна прикласти щось холодне – щоб запобігти швидкому всмоктуванню отрути. Обов’язково зверніться за медичною допомогою.

Міф №2. Місце укусу павука треба обпалити вогнем (сірниками або запальничкою).

Правда. Це небезпечно, через опік, та безкорисно. Адже після укусу отрута опиняється під шкірою, а не на поверхні. А щоб білок, яким є отрута павука, згорнувся, треба добре обпалити шкіру.

Міф № 3. Місце опіку треба змастити сметаною або олією з сіллю.

Правда. Якщо термічний опік незначної площі, то треба поливати обпечену ділянку протягом 10-15 хвилин водою кімнатної температури або ж занурити у не надто холодну воду.

Якщо опікова поверхня надто велика, є пухирі або шкіра, що злізла, займає площу понад 20%, поливати водою не треба, бо це може призвести до переохолодження тіла.

Необхідно:

  • зупинити горіння, якщо воно триває, та зняти одяг, який тліє;
  • зняти з обпеченої ділянки браслети, ланцюжки, інші прикраси, щоб запобігти стисканню;
  • прикрити уражену ділянку чистим сухим простирадлом, рушником, марлевим відрізом тощо;
  • не стискати пов’язками місце опіку, оскільки опечені поверхні часто набрякають;
  • звернутися за медичною допомогою.

Читайте також: У Полтавській обласній лікарні запрацював новий компʼютерний томографAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW