Поповнення музейної колекції на Житомирщині: авторські роботи Тетяни ВедмедюкНещодавно працівники музею отримали оригінальний подарунок від української майстрині вишивки Тетяни Ведмедюк. Це - дві картини із фрагментами візерунків з колекції Ольги Косач-Кривинюк.

Як відомо, за фахом Ольга Косач (в заміжжі - Кривинюк) була лікарем. Проте це не завадило їй спробувати себе в ролі збирачки народних орнаментів. Як результат - у 1928 році вийшла її етнографічна праця «Українські народні узори з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини. Випуск І. Вирізування й настилування».

У 2009 році за ініціативи Волинського краєзнавчого музею і завдяки плідній співпраці видатних музейників Віри Комзюк і Наталії Пушкар світ побачило видання «Українські народні узори. Зібрала Ольга Косач-Кривинюк. Випуск ІІ зі змінами й доповненнями».

Використовуючи матеріал зі збірки, Тетяна Ведмедюк популяризує прадавні українські візерунки і вишивальні техніки в сучасному суспільстві. І водночас вшановує пам'ять Ольги Косач-Кривинюк, яка певною мірою перебуває в тіні слави старшої сестри.

Щиро вдячні пані Ведмедюк Тетяні за подаровані картини!

Вони стануть гарним доповненням до музейної колекції і джерелом натхнення для наших відвідувачів.

Джерело: Новоград-Волинський

літературно-меморіальний музей Лесі УкраїнкиAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW