Ідентифіковано 9 російських катів, що влаштували «підвал смерті» на ЧернігівщиніВстановлено вже 9 військовослужбовців збройних сил рф, причетних до звірств в Ягідному на Чернігівщині.

Про це повідомляє Інформаційне агентство АрміяInform з посиланням на Facebook-сторінку Генерального прокурора України Ірину Венедіктову.

Цим особам повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

Докази причетності до злочинів зібрано щодо:

  • Сиин-оол Суван – командир відділення 1 мінометного взводу мінометної батареї вч 55115 рф.
  • Айгарим Монгуш – рядовий 3-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї вч 55115 рф.
  • Назити Монгуш – сержант 2-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї вч 55115 рф.
  • Ересу Ооржак – єфрейтор 3-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї вч 55115 рф.
  • Аріан Хертек – рядовий 2-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї вч 55115 рф.
  • Саян Хомушко – рядовий 2-го мінометного взводу 2-ї мінометної батареї вч 55115 рф.
  • Іван Ооржак – військовослужбовець 3-го мінометного взводу мінометної батареї 2-ї механізованої бригади військової частини 55115 рф.
  • Чаян Чинан – військовослужбовець 2-го мінометного взводу мінометної батареї 2-ї механізованої бригади військової частини 55115 рф.
  • Кежік-оол Шактар-оол – військовослужбовець 1-го мінометного взводу мінометної батареї 2-ї механізованої бригади військової частини 55115 рф.

Також Генпрокурор описала звірства загарбників:

«Окупанти зігнали більше 300 людей в тісний підвал сільської школи. В освітньому закладі був облаштований російський штаб, тож цивільні стали їхнім «живим щитом» – гарантією ненападу. Наймолодшому бранцю було 1,5 місяці, найстаршому – 93. Всього в підземеллі було 77 дітей. Їх насильно утримували в нелюдських умовах: тіснота і задуха, цілковита темрява, голод і спрага, повна антисанітарія».

Вона зазначила, що через знущання у підвалі з 9 по 28 березня померли 10 цивільних мешканців.

В цей час у Ягідному російськими військовими було вбито ще 17 осіб. Реєстр смертей полонені мешканці вели прямо на стіні підвалу.

«Ховати менше п’яти небіжчиків російські військові не дозволяли. За порушення цієї заборони відкривали вогонь по цивільних», – резюмувала Ірина Венедіктова.

Також Генпрокурор звернулась до тих, хто має свідчення про їхню причетність до інших звірств, надсилати докази на єдиний хаб або звертайтеся до Чернігівської обласної прокуратури: 0462-674-446

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW