Нацбанк України рекордно підвищив ключову ставку - з 10% до 25%Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 10% до 25%

Про це повідомив голова НБУ Кирило Шевченко, на брифінгу.

За його словами, метою такого підвищення облікової ставки є захист гривневих доходів та заощаджень громадян, збільшення привабливості гривневих активів, зниження тиску на валютному ринку і, в результаті, посилення спроможності Національного банку забезпечувати курсову стабільність і стримувати інфляційні процеси під час війни.

На початку повномасштабної агресії росії в НБУ утрималися від ухвалення рішень щодо облікової ставки. Адже тоді її зміна мала незначні шанси бути фактором стабілізації очікувань та стимулом для утримання гривневих активів.

"Поступова адаптація економіки України та перехід від психологічного шоку до економічної логіки ухвалення рішень бізнесом та населенням вимагають зміни підходів до монетарної політики", - зазначив очільник НБУ.

Крім того, зараз за відсутності належної винагороди за утримання гривневих активів посилилися загрози доларизації економіки та відповідної втрати ресурсу фінансовою системою.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW