Під обстрілами рятували бізнес: на Хмельниччину переїхало підприємство, що виготовляє їжу, для людей з рідкісною недугою42 підприємства переїхало на Хмельниччину за урядовою програмою релокації бізнесу. Одне з підприємств – із виробництва безбілкової продукції, переїхало з Харкова до Городка. Виробничі приміщення обрали з-поміж 300 варіантів, які запропонували п’ять областей України.

Про це розповіла директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук.

Підприємці з виробництва безбілкової продукції довго не могли знайти водія та транспорт для перевезення обладнання, тому вивозили його з Харкова до Хмельницької області тиждень самотужки, - розповідає керівниця підприємства Юлія Щоличева. Наразі підприємство з Харкова повністю відновило свою роботу у Городку. За словами інженера Владислава, в середньому, вони виготовляють 100 кілограмів безбілкових макаронних виробів за день. Макарони виготовляють із крохмалю та води.

«Наша спеціалізація - випустити продукт безбілковий для людей, в яких є непереносність білка», - говорить інженер.

Технолог Надія розповідає, що підприємство виготовляє безбілкову гречану крупу. Вона – контролює очищення гречки від домішок. Каже, за день пересіюють до 160 кілограмів. Лаборант Андрій – перевіряє кожну партію продукції на вміст білка. Для споживачів їхньої продукції – це найважливіший показник.

«Методом титрування ми визначаємо, скільки нітратів було у макаронах. Бо саме нітратові частинки визначають цей білок», розповідає лаборант.

Зі слів керівниці підприємства Юлії Щоличевої, два місяці тому вони переїхали з Харкова до Городка. Місяць тому – запустили виробництво.

«Наше підприємство виготовляє продукти для людей, які потребують безбілкової дієти. Насамперед - це люди, хворі на генетичне орфанне захворювання, як фенілкетонурія. За статистикою, в Україні проживає десь близько чотирьох тисяч таких осіб. І вони постійно, усе життя потребують безбілкової дієти», - каже керівниця підприємства.

До Городка підприємству вдалось вивезти більшість свого обладнання. Сюди також переїхало десять працівників з Харкова. Ще кілька планують взяти на роботу з-поміж жителів громади.

«Тут вже на місці почали розробку нової лінійки продукції. Це безглютенові макарони: гречані, кукурудзяні та рисові. Ми плануємо залишатися тут, тому що тут дуже добра база з сировини», - розповіла Юлія Щоличева.

За словами першого заступника Городоцького міського голови Артура Косінського, за програмою релокації до громади переїхало два підприємства, вони позитивно вплинуть на економіку громади, створюючи нові робочі місця та надходження до місцевого бюджету. Підприємства вже запустили свої потужності у приміщеннях, запропонованих громадою.

«Ми очікуємо близько п'яти підприємств, з якими ми зараз активно працюємо: це олійня, швейна, макаронні вироби, вироби з пластику. Вони вже на завершальних стадіях переїзду. У нас достатньо приміщень для малого і середнього бізнесу. Якщо ми говоримо за маленький і середній бізнес, то у нас більш ніж достатньо приміщень. Також є приміщення, які готові прийняти великий бізнес. А ось на рахунок потужностей - от тут є питання», - сказав чиновник.

Як розповіла директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Катерина Савчук, за урядовою програмою релокації бізнесу на Хмельниччину переїхало 42 підприємства, ще 17 – в дорозі.

«Вже сім працюють. Але решта підприємств - хтось налагоджує, хтось монтує обладнання, хтось шукає працівників. Майже половина релокованих підприємств зосереджені в Хмельницькому, велика частина переїхала в Кам’янець-Подільську територіальну громаду. Є ще інші підприємства, які за допомогою бізнес партнерських зв’язків, або самостійно переїжджають, не по урядовій програмі», - розповіла Катерина Савчук.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW