УІНП пояснив, чому в Радянському Союзі створили ідеологічне кліше «Велика Вітчизняна війна», - ВІДЕО«Велика Вітчизняна війна» — ідеологічне кліше, яке створили у Радянському Союзі, щоб наголосити на «великій війні всього радянського народу проти німецько-фашистських військ». Насправді для багатьох союзних республік, зокрема й для України, це не завжди була війна за свою Вітчизну і не всі прагнули воювати. В Україні подіям Другої світової війни передувало десятиліття репресій, Голодомор, Великий Терор.

Український інститут національної пам'яті опублікував одну із серій проєкту «Війна і міф». У цьому відео розвінчується міф про ідеологічне кліше назви Другої світової війни, яка в росії звучить досі, як «Велика Вітчизняна війна».

Концепція «великої вітчизняної» стала в нагоді для того, щоб прикрити факти попередньої співпраці двох тоталітарних режимів.

Це найменування є продовженням радянського міфу про війну, який досі використовує російська федерація зі сподіванням зберегти ідеологічний вплив на пострадянські країни.

У сюжеті поставлені питання:

◾️ Чи справді "Велика Вітчизняна війна" була для союзних республік і, зокрема для України, війною за власну Вітчизну?

◾️ Чи були готові радянські громадяни гинути за Сталіна?

◾️ Чи одразу усвідомили люди загрозу нацистського режиму?

◾️ Чи насправді СРСР – безумовні сили добра, а його супротивники – втілення всесвітнього зла, як це пропагував радянський режим?

◾️ Та головне, чи є назва "Велика Вітчизняна війна" коректною?

Над проєктом працювали: Зоя Бойченко, Tetyana Boyko, Anton Drobovych, Alina Karban, Maksym Maiorov, Володимир Тиліщак, Вікторія Яременко.

У відео використано матеріали книги «Війна і міф: невідома Друга світова» за редакцією Володимира В’ятровича, Олександра Зінченка, Максима Майорова, а саме міф «Велика Вітчизняна війна» (авторка – Яна Примаченко).AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW