В Україні спростили процедуру звільнення оформлення безробіття - що змінилосяЗ початком воєнної агресії рф чимало українців втратили робочі місця, багато з них не мають документів, які підтверджують трудову діяльність. 

Президент України підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану". Документ передбачає деякі зміни. 

Щодо набуття статусу безробітного

Статус безробітного надається громадянам з першого дня реєстрації за їх особистою заявою без вимог до наявності підходящої роботи. 

Щодо внутрішньо переміщених осіб

На час дії воєнного стану внутрішньо переміщеним особам надаватиметься статус безробітного без звичайних вимог. Крім цього, зможуть зареєструватися внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини.

Припинити трудовий договір  вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, Пенсійний фонд та Державну податкову службу. Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання заяви. 

Щодо допомоги по безробіттю

Допомоги по безробіттю можна виплачувати без особистого відвідування клієнтом центру зайнятості, якщо він не рідше ніж раз на 30 днів підтверджуватиме намір перебувати в статусі (будь-якими засобами комунікації). 

Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати розміру 1,5 мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня 2022 року, тобто - 9750  гривень.

Виплата допомоги припиняється, якщо безробітний понад 30 днів перебуває за кордоном. 

Щодо дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Відтепер роботодавець може подати заяву на отримання чи продовження дії дозволу на застосування праці іноземців чи осіб без громадянства будь-яким засобом комунікації. Видача та продовження дозволів для громадян рф, Білорусі (за необхідності - інших держав) здійснюється за погодженням з регіональними органами Служби безпеки України. 

Вам також може бути цікаво:

  • Добірка сервісів для пошуку роботи онлайн
  • Хто зможе отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо власник загинув
  • Що буде з субсидіями та пільгами в неопалювальний період під час війни

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW