36 років з дня аварії на Чорнобильській АЕС: у Львові вшанували пам’ять жертв катастрофиУ Львові поклали квітидо пам'ятника Героям та жертвам Чорнобиля.

26 квітня минає 36 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У Львові вшанували вчинок ліквідаторів наслідків аварії та жерт катастрофи, поклавши квіти до пам'ятника Героям та жертвам Чорнобиля. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА. 

Внаслідок двох вибухів на енергоблоці АЕС радіоактивна хмара пройшла над європейською частиною радянського союзу, більшою частиною Європи, східною частиною США.

Станом на сьогодні на Львівщині налічується 6994 постраждалі особи, з яких:

  • 3663 - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з них: 1112 - 1 категорії; 2112 - 2 категорії; 439 - 3 категорії;
  • 30 - особи, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій;
  • 3301 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з них 313 - 1 категорії; 558 - 2 категорії; 1116 - 3 категорії, 1237 - потерпілих дітей;
  • 614 - дружин померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Довідково. 26 квітня вночі на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулися два потужні вибухи на четвертому енергоблоці АЕС. Потужність вибухів була настільки великою, що було зруйновано стальну і свинцеву обшивку реактора, і в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.

Аварія визнана техногенною, екологічною та гуманітарною катастрофою. Основну частину робіт по ліквідації наслідків аварії виконали в 1986 - 1987 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки склала приблизно 600 000 осіб. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина.

У Львові вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи
Фото: пресслужби Львівської ОВАУ Львові вшанували подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та пам’ять жертв катастрофи
Фото: пресслужби Львівської ОВА

Читайте також: «Я ненавиджу путіна»: росіянин, який служить у ЗСУ, розповів, чому став на захист України, - ВІДЕО

Фото на головній: пресслужби Львівської ОВАAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW