У Маріуполі росіяни знищили два музеї та пам'ятник Митрополиту Ігнатію, - ФОТОВчора, 16 квітня, російські війська знищили краєзнавчий музей, музей А.І. Куїнджі, а також один із пам'ятників Митрополиту Ігнатію.

Про це повідомляється на сторінці групи "Азовські греки" у Facebook

"Згорів краєзнавчий музей у Маріуполі, місце де зберігалася наша спадщина. Що вдалося врятувати невідомо. Повністю зруйнований музей А.І. Куїнджі. Пам'ятника Митрополиту Ігнатію більше немає", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що згідно з опублікованим фото, знищено пам'ятник, встановлений наприкінці 1990-х років на оглядовому майданчику Собору Святого Архістратига Божого Михайла у Лівобережному районі.

Загалом у Маріуполі встановлено три пам'ятники засновнику міста.

Останній був встановлений та освячений у 2018 році на в'їзді до міста з боку траси Маріуполь-Бердянськ.

Нагадаємо, Митрополита Ігнатія ще називають Митрополитом Маріупольським. Він народився у Греції у 1715 році. В 1778 за наказом російської імператриці Катерини II Ігнатій закликав переселитися з Криму в приазовські степи. Тоді й з'явився Маріуполь.

Проте переселенці почали обурюватися митрополитом, адже нова місцевість справила на них гнітюче враження. Тому Ігнатій покинув Маріуполь та оселився у кам'яній келії. У 1786 році митрополит помер через хворобу.

Священний Синод УПЦ канонізував Ігнатія у 1997 році.

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ МАРІУПОЛЬ 0629AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW