Ворог продовжує здійснювати хімічні атаки: що робити в разі вибуху ємності з азотною кислотоюУ Центрі протидії дезінформації при РНБО України повідомляють, що в Луганській та Донецькій області ворог продовжує обстрілювати цистерни з азотною кислотою. Зокрема 9 квітня у Рубіжному на Луганщині Росія вже вдруге влучила у цистерну з 4 тоннами неконцентрованої азотної кислоти, передає редакція. 

Пари азотоної кислоти подразнюють дихальні шляхи. За слабкого отруєння з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість. За важкого: набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.

Азотна кислота – жовтого кольору, в результаті вибуху, хмара може світитися червоним, рожевим або бузковим кольором.

В разі вибуху ємностей з азотною кислотою не виходьте з укриття!

В приміщенні зачиніть двері та вікна!

Азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при потраплянні на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти викликають подразнювальну дію на дихальні шляхи.

При слабких отруєннях зʼявляються ознаки бронхіту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів.

Для захисту від парів азотної кислоти користуються протигазами. Підготуйте захисні маски для обличчя, змочені содовим розчином.

При потраплянні на слизову поверхню ока азотна кислота викликає ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору. Тому негайно слід промити очі великою кількістю води.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW