Медики та педагоги: в ЄС пояснили, хто серед біженців має найкращі шанси отримати роботуЗ напливом українських біженців, в ЄС почали думати, як забезпечти їх роботою. Насамперед йдеться про підтвердження кваліфікації. 

Чиновники Євросоюзу зуважують, що найбільш затребуваними є медики. Водночас розраховувати на роботу за спеціальністю можуть і освітяни, адже виїхало за кордон чимало українських дітей і поки вони не освоїли момови тих країн, куди виїхали, їх теж потрібно навчати.

Українські біженці зможуть за спрощеною процедурою підтверджувати свою кваліфікацію. Це дозволить працевлаштовуватись на кваліфіковані роботи, зокрема медикам.

Про це йдеться у рекомендаціях Єврокомісії, яку опублікували на офіційному сайті, пише Оглядач.

Комісар Тьєррі Бретон, який відповідає за внутрішній ринок, сказав: "Право на доступ до ринку праці є ключовим аспектом тимчасового захисту. З цією рекомендацією ми робимо важливий крок до того, щоб зробити його більш ефективним. Це допоможе тим, хто тікає від війни, знайти значну роботу, а також полегшить їхню інтеграцію. Простий і більш узгоджений підхід до визнання кваліфікацій дозволяє використовувати силу солідарності Єдиного ринку та відкривати можливості по всьому ЄС для тих, хто має потребу".

Щоб підтримати держави-члени у швидкому, справедливому та гнучкому визнанні кваліфікацій, Комісія здійснила низку дій.

Європейський фонд освіти створив ресурсний центр з українських кваліфікацій, де можна обмінюватись інформацією.

Щоб полегшити подолання мовного бар'єру, інструмент електронного перекладу, розроблений Комісією, був адаптований для задоволення попиту на швидкий та надійний переклад із української мови (і російської). Запровадять можливість повторної видачі дипломів у цифровому форматі.

Досвід показує, що біженці часто працюють нижче за свій рівень кваліфікації і наражаються на ризик поганих умов праці. Це особливо стосується жінок, які становлять значну частину біженців.

Надання простого та швидкого механізму визнання кваліфікацій дуже допомагає уникнути цього. Рекомендація стосується доступу тих, хто біжить від війни, до регульованих професій, до яких належать медсестри, лікарі загальної практики та, залежно від держави-члена, вчителя та педагогічний персонал.

З припливом людей, які рятуються від війни, зростає потреба в цих професіях, оскільки біженцям потрібен доступ до охорони здоров'я, догляду за дітьми та освіти.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW