На Луганщині окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою, - ФОТО У місті Рубіжному на Луганщині окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою.

Про це написав у телеграм-каналі голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.

“Не виходьте з укриттів! Якщо ви у приміщенні – зачиніть двері та вікна! Дія на людину: азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки”, – зазначив Гайдай.

На Луганщині окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою, - ФОТО, фото-1

Гайдай зазначив, що пари кислоти подразнюють дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів.

Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами. Голова облдержадміністрації закликав підготувати вологі маски для обличчя.

На Луганщині окупанти влучили у цистерну з азотною кислотою, - ФОТО, фото-2

Гайдай додав, що при місцевій дії на очі азотна кислота спричиняє тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору.

«Перша допомога: при попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. При попаданні на шкіру - уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.

Слідкуємо за напрямом вітру! Дуже чекаємо на дощ, він допоможе!», - написав очільник Луганщини.

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW