ЦВК зупинила повноваження і діяльність ТВК та їх членів на ХерсонщиніЦВК зупинила повноваження та діяльність ТВК та їх членів на територіях, де перебувають російська війська. Таке рішення прийнято через загрозу життю та здоров’ю членів цих комісій та загрози проведення незаконних референдумів та виборів.

Про це повідомила прес-служба ЦВК.

До Центральної виборчої комісії надходять численні звернення членів територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, розташованих на окупованих збройними формуваннями російської федерації територіях. У них члени ТВК просять припинити подальше виконання ними своїх обов’язків у зв’язку з воєнним станом та з огляду на ризики для життя і здоров’я їх та їхніх родин.

За наявною в Комісії інформацією, такі звернення обумовлені здійсненням тиску на членів відповідних виборчих комісій з боку представників збройних формувань та окупаційної адміністрації російської федерації з метою змушування їх до протиправної діяльності з організації та проведення незаконних референдумів.

Окрім того, ЦВК констатувала, що на сьогодні територіальні виборчі комісії не можуть здійснювати свої повноваження щодо організації підготовки та проведення виборів в Україні. Адже на період дії воєнного стану проведення виборів заборонено.

Водночас до повноважень ТВК віднесено виконання й інших функцій, зокрема, проведення процедури заміщення депутатів місцевих рад, вирішення окремих питань щодо їх відкликання за народною ініціативою.

Проте ситуація, що склалась на окремих територіях України, що окуповані збройними формуваннями російської федерації, зокрема, обстріли, у тому числі цивільних об’єктів та інфраструктури, інші дії, що спричиняють численні жертви серед цивільного населення, продовження практики протиправного затримання і утримання громадян України, жорстокого та нелюдського поводження з ними, створює ризики не лише для виконання повноважень членами ТВК, а й для життя і здоров’я їх та їхніх родин.

Тому Комісія встановила, що на період дії воєнного стану на окремих територіях України, де перебувають збройні сили російської федерації, зупиняється виконання повноважень та діяльність територіальних виборчих комісій і їх членів у зв’язку з наявністю загрози громадській безпеці і порядку, життю і здоров’ю членів таких виборчих комісій, а також загрози організації, підготовки та проведення російською федерацією незаконного референдуму чи виборів.

ЦВК зупинила повноваження і діяльність ТВК та їх членів на Херсонщині, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW