Кам'янець-Подільська громада прийняла 20 тисяч переселенцівЗ 25 лютого Кам’янець-Подільський один із перших запровадив широкомасштабну допомогу внутрішньо переселеним особам, війську, громадам, які потребували нашої допомоги.

Буквально з першого дня війни громада, спільно з волонтерами, взяла на себе зобов’язання безкоштовно поселяти, харчувати двічі на день, забезпечувати одягом та іншими послугами громадян, які тікали від жахіть війни.

Більше ніж за місяць ми прихистили і надали допомогу 20-ом тисячам осіб. І це лише тим, які офіційно пройшли через організовані нами пункти реєстрації, інформує пресслужба Кам'янець-Подільської міської ради.

Щодня з гуманітарних вантажів, допомог волонтерів людям надавалися пакунки з предметами гігієни, продуктові набори. Працювали кухні, які забезпечували дворазове харчування. В день, у середньому, видавалось:

 • 500 пакунків з предметами гігієни, 700 продуктових наборів;
 • організовані були і пункти надання одягу, теплих речей;
 • надавалися медикаменти потребуючим;
 • у середньому за день видавалося 3500 порцій гарячого харчування;
 • десятки тонн вантажів було спрямовано на громади Харківської, Миколаївської, Чернігівської, Київської областей;
 • досі розподіляємо все, що надходить із центрально-міського штабу гуманітарної допомоги, як на військових, терборону, так і на евакуйованих людей.

Але з понеділка, 4 квітня, видачу карток допомоги у пунктах розселення буде призупинено. Допомога продуктовими наборами, предметами гігієни буде надаватись адресно тільки гостро потребуючим категоріям. Відтепер основну підтримку внутрішньо переселеним особам надаватиме держава. Але і ми не стоятимемо осторонь.

Оперативний штаб
Фото: Кам'янець-Подільська міська радаОперативний штаб
Фото: Кам'янець-Подільська міська рада

Підтримка військових

Зауважимо, що такий напрям, згідно із законодавством, мають вести всі громади нашого регіону. Наше місто активно підтримує військові частини і територіальну оборону ще з першого дня війни. Для цього прийняли відповідну програму. Сьогодні, не рахуючи наданої допомоги від волонтерів, офіційно в рамках цієї програми територіальною обороною вже освоєно 916 тис. грн. Закуплено: будівельні матеріали, речове майно, аптечки, рюкзаки, каремати тощо; господарські товари, бензин і дизпаливо, побутову техніку (2 пральні машини і холодильник), ліжка, розгрузки, взуття, офісне приладдя і техніку, мобільні телефони, ноутбуки, багатофункціональні пристрої.

Грошова допомога: кому і як

Уряд прийняв рішення надавати адресну грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам. Це щомісяця – 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, і 2000 гривень – на кожну іншу особу. Допомога надаватиметься щомісяця під час воєнного стану та одного місяця після його відміни. Щоб її отримати, необхідно оформити довідку про взяття на облік ВПО, потім подати заяву до департаменту соціального захисту (вул. Шевченка, 26) або дистанційно через портал "Дія". Допомога виплачується на банківський рахунок.

Допомога внутрішньо переміщеним особамДопомога внутрішньо переміщеним особам

З понеділка, 4 квітня, з 10:00 розпочинається прийом заяв про компенсацію комунальних витрат за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб на безкоштовній основі. Подати заяву можна:

 • у фойє департаменту житлово-комунального господарства (вул. Соборна, 5);
 • в адміністративних приміщеннях колишніх сільських рад у с. Колибаївка, Довжок, Зіньківці, Ходорівці, Рихта (діловоди).

Для подачі заяви необхідно мати з собою: документ про право власності на житло (оригінал); документ, що посвідчує особу (паспорт, оригінал), картку платника податків (ідентифікаційний код, оригінал), копії паспортів ВПО (копії свідоцтв про народження дітей), копії ідентифікаційних кодів ВПО.

UNICEF Ukraine та Міністерство соціальної політики України запустили програму грошової допомоги вразливим сім’ям із дітьми. Допомогу можуть отримати:

 • сім’ї, які мають 3 і більше дітей, де принаймні одна дитина не досягла двох років;
 • сім’ї, які мають 2 і більше дітей, де принаймні одна дитина має інвалідність;
 • прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу, які відповідають вищевказаним критеріям.

Заяву для отримання допомоги можна подати на сайті: https://register.unicef.org/.

Допомога виплачується одноразово в сумі 6 600 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на 5 осіб (одноразова виплата за 3 місяці по 2200 грн в місяць).

Крім того, інформують в Уряді, держава закуповує для українців, які перебувають у прифронтових містах, 10 млн продуктових наборів, аби потім безкоштовно роздавати їх людям. Це набори із більш ніж 10 ключових продуктів. "Укрзалізниця" та "Укрпошта" разом з військово-цивільними адміністраціями вже доставляють і роздають ці набори людям. Опрацьовуються програми грошових допомог від Червоного Хреста та місії ООН, про що буде повідомлено додатково.

Актуальне

Посилюється контроль за дотриманням комендантської години з 22:00 до 06:00. Разом із військовими патрулюватиме вулиці поліція.

На цю годину департамент соціального захисту населення видав 1952 довідки ВПО. У роботі – близько 7 тис. документів.

Уже завтра очікуємо на великий бізнесовий захід – перший Кам’янець-Подільський бізнес-форум "NAGODA". Проводять його міська рада та Кам’янець-Подільська асоціація бізнесу передусім для представників місцевих і евакуйованих підприємств. Мета - обмін контактами та подальша співпраця.

Нагадуємо, що всі звернення - з питань переселенців, життя громади, надзвичайних ситуацій - продовжує приймати служба підтримки штабу цивільного захисту – тел. +380(68)777-15-05 та 15-05 (зі стаціонарного). Працюємо далі! Тримаємо оборону! Віримо в перемогу!

Читайте також:"У квітні на Хмельниччині стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів".AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW