Чи готова на Рівненщині земля до весняних польових робіт?Агрометеорологічні умови березня та початок весняних польових робіт у 2022 році

Початок березня виявився холодним, зокрема перша його декада, що зумовило чергове припинення вегетації зимуючих культур після їх виходу із зимового спокою (на півдні та у центрі області) у третій декаді лютого. 

У другій декаді місяця температурний режим ще був доволі нестійким зі значними коливаннями, а вже 22 березня середньодобові температури піднялись до рівня ≥5°C тепла, що зумовило відновлення ростових процесів в озимих сільськогосподарських культур, а згодом і набухання бруньок у плодових.

Із потеплінням на полях області розпочались активні польові роботи по підготовці полів та власне посіву ярих зернових культур, а подекуди навіть теплолюбних (соняшник).

Агрометеорологічні умови на початку весняних польових робіт для їх проведення були малосприятливими у зв’язку із сильними вітрами, значним дефіцитом атмосферних опадів, низькими значеннями відносної вологості повітря. Однак це не затримало початок посівної кампанії на території Рівненщини: вже з середини третьої декади березня фермерські господарства здійснювали посів ярих зернових.

Вологозабезпеченість орного шару ґрунту на полях під озимими сільськогосподарськими культурами станом на кінець березня оцінювалась як «достатня»-«оптимальна»; на полях, що були відведені під посів ярих зернових також «достатня»-«оптимальна». Найвищими запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту були на півдні області, найнижчими – у центрі. Щодо метрового шару, то й цей шар найкраще був зволожений на півдні, однак найслабше – на півночі. 

За результатами весняного обстеження посівів зимуючих культур, вони перебувають у добром стані, значних їх пошкоджень умовами зимового періоду – не виявлено. Озима пшениця на півдні та у центрі області, жито на півночі відновили вегетацію у фазі «3-й листок». До кінця березня у зернових на спостережних ділянках вже спостерігався початок кущіння.

Цьогорічні строки відновлення вегетації озимих сільськогосподарських культур – 22-23 березня – виявились близькими до середніх багаторічних (24-28 березня) та минулорічних (29 березня). 

Загалом умови березня можна оцінити як «задовільні», однак для появи дружніх сходів посівів ярих зернових та оптимального розвитку озимих існує значна потреба у достатній кількості ефективних опадів найближчими днями.

І нехай на Нашій Українській Землі буде лише Мир і Спокій, буйне колосся та запашні Хліба!

Слава Україні! Слава ЗСУ!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW