Під обстріли російських окупантів у Чернігові потрапила родина ультрамарафонця: син бігуна загинув10-річний син Максима Уса отримав осколкове поранення в голову під час артобстрілу, який стався у Чернігові 16 березня, повідомляє телеканал «Новий Чернігів».

Від початку війни Максим Ус – бігун-рекордсмен з Чернігова, який попри діагноз ДЦП подолав 100-метровий ультрамарафон та потрапив до Книги рекордів України, змушений був ховатися від обстрілів у коридорі власної квартири.

10-річний Дмитрик, маючи розлади аутичного спектру, не витримував в укритті більше 2 годин, але вдома слухняно лягав на підлогу та чекав відміни тривоги.

Того фатального вечора дві опорні стіни видалися родині не надійним захистом від можливого авіаудару. Вони вийшли в під‘їзд двоповерхівки. Ховатися вирішили на першому поверсі за міцними вхідними дверима. Того вечора по Чернігову працювала російська артилерія, снаряд розірвався прямо навпроти під‘їзду.

Під обстріли російських окупантів у Чернігові потрапила родина ультрамарафонця: син бігуна загинув (ВІДЕО), фото-1

– Мене оглушило. Був потужний шум в ухах. Потім я думав, що це вже кінець. Тоді я почув, як моя дружина кричить. Дивлюся, лежить дитина та пляма крові. Моя дружина лежала і кричала «Нога, нога, нога!», – згадує той страшний день Максим.

Лише з третьої спроби Максимові вдалося знайти підмогу.

Каретами швидкої Євгенію та Дмитра доправили в лікарню.

Під обстріли російських окупантів у Чернігові потрапила родина ультрамарафонця: син бігуна загинув (ВІДЕО), фото-2

– При обстеженні у дитини виявлено проникаюче вогнепальне осколкове поранення головного мозку з вхідним отвором в потиличній області, значна кровотеча і множинні забійно-рвані рани внаслідок осколкового поранення нижніх і верхніх кінцівок, – розповідає Олександр Гребенюк, лікар-нейрохірург обласної лікарні.

Дмитрика оперували дві бригади медиків: травматологи та нейрохірурги. Євгенії витягнули уламки снаряду та зшили рани, але це лише початок.

– Потрібно її терміново евакуювати в безпечне місце. Їх залишилося, щоби врятувати ногу, менше трьох тижнів, – зазначає Максим Ус.

Під обстріли російських окупантів у Чернігові потрапила родина ультрамарафонця: син бігуна загинув (ВІДЕО), фото-3

Протягом тижня 10-річний Дмитро перебував у важкому стані під апаратами життєзабезпечення. Увесь цей час Максим долав шлях у 6 км під обстрілами, щоб провідати дружину та сина.

23 березня стан Дмитрика різко погіршився. Наступного дня батько дізнався, що він помер.

– Такі вогнепальні поранення, особливо осколкові поранення головного мозку, в більшості випадків вони просто не сумісні з життям, – каже лікар обласної лікарні.

За офіційними даними, станом на 26 березня російські війська забрали життя 136 українських дітей.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW