25 вересня, під час робочого візиту у Польщу Байден вийшов з промовою у центрі Варшави. Перед цим він зустрівся з біженцями, а тим часом майже по всій території України шість годин лунала повітряна тривога. І на фоні всих подій, його основним тезисом було те, що путін не повинен залишитися при владі.
Про це повідомляє сайт 056.
росія, зокрема СРСР, вже десятки років намагається придушити демократію у світі, однак Байден впевнений, що агресор її не досягне. Адже вона – цинічна та неправдива, і сам путін про це знає.
А ось в Україні, навіть, президент Володимир Зеленський – демократично вибраний. Він єврей, його сім'я рятувалася від Голокосту, і дід воював у Другій світовій. Тому кремлівські твердження про "денацифікацію" просто абсурдні.
"НАТО захищає демократію. Альянс ніколи не загрожував росії. Навпаки – через наростаючу загрозу НАТО намагалося співпрацювати з кремлем та пропонувало дипломатичні рішення. Політики пропонували москві конкретні шляхи для збільшення довіри. Однак росія з самого початку схилялася до насильства.
Ми постійно говорили, що росія перетне кордон та нападе на Україну. Водночас в кремлі повторювали, що не будуть цього робити. Нема ніякого пояснення цьому. Це нічим не було виправдано", – зазначив Байден.
За його словами, весь Захід діє рішучо та швидко, аби зупинити росію. США ввели нові санкції проти держави-агресорки
Вашингтон запровадив санкції проти 148 російських олігархів та членів їхніх родин. Близько 400 компаній вже покинули російський ринок. Через санкції економіка держави-агресорки впала так, що зараз за 200 рублів можна купити лише один долар.
"Раніше економіка росії була однією з найсильніших, однак тепер вона навіть не увійде у першу двадцятку. Диктатор, який намагається збудувати імперію, ніколи не встоїть перед силою народу. Ця людина (путін) не повинна залишитися при владі", – запевнив Байден.
Головні тези зі звернення президента США:
Зазначимо, що всю 27-хвилину промову глядачі, які дивилися в режимі "он-лайн" писали коментарії з проханням закрити небо. Вони були на різних мовах і надсилались по кілька повідомлень в секунду і об'єднались в справжню акцію. Та найжаданішу тему Байден навіть не задів в своїй історичній промові.