Через перепади температури повітря крига на водоймах вже недостатньо міцна, тому існує ризик для життя людей, які виходять на лід. Тож для навчання населення способам порятунку у небезпечних для життя ситуаціях 18 січня у м. Новоград-Волинському рятувальники спільно з працівниками комунальної станції на воді та місцевим телеканалом провели на річці Случ майстер-клас на воді.
У ході тренувань відпрацьовувалися ситуації, які можуть виникнути під час перебування на льоду та способи надання допомоги потерпілому. Для наближення подій до реальних була змодельована ситуація із порятунком людини, яка провалилася під кригу. Для цього фахівці використали рятувальний круг, пристрій для порятунку людей на воді «соломинку» та інше пристосоване для порятунку обладнання. Також розповіли рибалкам основи порятунку людини, яка провалилася під кригу та порядок дій потопаючого.
Водночас під час профілактичних заходів працівники служби порятунку застерегли рибалок та місцевих жителів від необдуманих вчинків і нагадали правила безпечної поведінки на льоду. Зокрема, про те, що виходити на замерзлі водойми можна лише тоді, коли його товщина сягне 7 см. Місця, де крига неміцна, видно здалеку – вони темніші. Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом. У таких місцях можна провалитися!
Напередодні Водохрещення превентивна робота щодо безпеки на водоймах була проведена і на території Коростенського району у ході комплексних профілактичних відпрацювань населених пунктів Великофоснянського та Бехівського старостинських округів та села Селець Народицької ОТГ. Захід провели з дорослим населенням, освітянами, дошкільнятами та старостами класів.
Кожен зі співрозмовників отримав інформаційні листівки та пам`ятки, у яких викладені правила безпеки під час зимової риболовлі та безпечного купання на Водохрещення.
ГУ ДСНС України в Житомирській області