"Голодна кутя": що тернопільські родини ставлять на стіл у другий Святвечір?



Сьогодні (18 січня) українські родини зберуться за спільною, уже другою святою вечерею. Її у народі ще звуть “Голодною кутею”, бо усі приготовані страви мають бути пісними, а накритий стіл – не надто багатий.

Є й інші традиції, та тернополяни кажуть, з кожним роком українці їх все менше дотримуються. Тим паче, коли свято випадає у будній день і немає змогу поїхати до села.

Через спільну вечерю православні та греко-католицькі християни готуються до величного свята – Йордану або Водохреща. Воно входить до різдвяно-новорічного циклу і щороку незмінно відзначається 19 січня.

Невід’ємним атрибутом Водохреща є освячення води, яке проводять 2 дні. Перший – напередодні 19 січня, люди відвідують святу літургію і набирають освячену воду, аби випити перед святою вечерею і окропити нею домівки. Другий – у день Богоявлення, опісля служби священнослужителі святять воду у джерелах і на озерах. Як пояснює настоятель храму Воскресіння Христового отець Сергій Стельмах, православна церква України підтримує не всі народні звичаї.

Детальніше дивіться у відео "Т1".



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW