У житомирському Домі української культури щедрувальники ловили Меланку та водили КозуУ Домі української культури звучали щедрівки. Театралізоване дійство із Козою та Меланкою влаштували вихованці дитячої театральної студії «ВІЗАВІ», що діє при Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича.

Читайте також: Загадковий підвал урочища Дуби на Житомирщині відкриває свої таємниці

«На сьогодні театральну студію відвідує 11 вихованців, віком від 8-ми до 12-ти років. Діти цікавляться театром.А коли опрацьовуємо з ними сценарій, дізнаються, навіщо водять Козу та хто така Меланка. Поєднання театру та українських старовинних традицій дає гарний пізнавальний результат», - говорить керівниця театральної студії Оксана Рогуцька.

13 січня українці святкують Щедрий вечір, або свято Меланки. Святкування Щедрого вечора походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії Римлянки (Меланки, Маланки). У народній традиції обидва свята об'єдналися. Щедрим вечір називається завдяки головній страві — щедрій куті. Наші предки вважали, що щедрий новорічний стіл забезпечує достаток і добробут на весь рік.

Джерело: сайт Житомирської міської ради

Читайте також: Житомирщина вражає: в мережі з’явилися світлини неймовірного "озера-кита", — ФОТОAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW