За куріння електронних сигарет у громадських місцях будуть штрафуватиЗа куріння електронних сигарет, кальянів, пристроїв для нагрівання (в т.ч. “IQOS”, “glo”) у громадських місцях будуть штрафувати. Їх прирівняли до звичайних сигарет.

 Про це йдеться в Законі України № 1978-ІХ щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну, який 11 січня 2022 року офіційно опубліковано, повідомляє Центр демократії та верховенства права.

На ці зміни законодавці не могли наважитися понад 9 років і ось нарешті вони пробили тютюнове лобі. За Закон України № 1978-ІХ наприкінці 2021 року віддали голоси 317 народних депутатів, на Різдво 2022 року його підписав Президент України, а сьогодні — його офіційно опубліковано у парламентському виданні “Голос України”.

Закон передбачає заборону:

●куріння електронних сигарет, пристроїв для нагрівання і кальянів у громадських приміщеннях, місцях.

●продажу будь-яких тютюнових виробів, електронних сигарет неповнолітнім до 18 років. 

За порушення  - штраф у розмірі від 1020 грн (повторне порушення — 10200 грн). 

●продажу ароматизованих та зі смаком сигарет, електронних сигарет. 

80% українських підлітків починають курити саме з них та електронних пристроїв зі смаковими домішками, адже помилково вважають, що вони безпечніші для здоров’я. Таку думку їм роками нав’язували музиканти та телеведучі, бо мали укладені контракти з тютюновими компаніями

●реклами та спонсорства електронних сигарет, пристроїв для нагрівання.

"Наразі тютюнові виробники часто зловживають прогалиною у законодавсті і активно проводять різноманітні кампанії для просування “IQOS”, “glo” та інших", - вважають експерти Центру.

Відтепер органи місцевого самоврядування отримують повноваження визначати додаткові місця вільні від куріння.

Також Законом передбачено, що інформація про шкоду здоров’ю займатиме 65% упаковки сигарет та тютюну для самокруток, 30% для електронних сигарет, контейнерів, рідин для них та хітсів, стіків для пристроїв для нагрівання “IQOS”, “glo”.

Частина положень Закону вступають в силу з 1 червня 2022 року (заборона куріння в громадських місцях), а частина через 18 і 24 місяці з дня офіційного опублікування (медичні попередження на сигаретах розміром 65%). 

До цього часу в Україні не було жодного контролю за електронними пристроями для куріння. Віднині цей ринок став регульований.

Читати також: В Украине будут отстранять от работы и лишать зарплаты невакцинированных медиков и коммунальщиковAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW